Паралімпійські спортсменки з Херсона рік не отримують стипендії від місцевої влади

Паралімпійські спортсменки з Херсона рік не отримують стипендії від місцевої влади
11 марта

Стипендія не для всіх. На сьогодні у Херсоні дві спортменки отримали ліцензії на Паралімпійські ігри у Токіо - це Єлизавета Мерешко та Яна Лебєдєва. 2020 року вони не отримали фінансового заохочення від місцевої влади, хоча їх колегам - олімпійцям щомісяця виплачували стипендії.

Спортивна зала училища фізичної культури - тут срібна призерка Чемпіонату світу з легкої атлетики Яна Лебєдєва тренується кілька разів на тиждень, поки не потеплішає на вулиці. Наразі спортсменка готується до Чемпіонату Європи, який відбудеться в червні у Польщі, каже, це буде тренування перед великим стартом. Ліцензію на участь у Паралімпіаді Яна Лебєдєва отримала 2019 року в Об'єднаних Арабських Еміратах, здобувши для збірної України "срібну" медаль:

"Хто підтримує параолімпійців у їх прагненні до найвищих здобутків та нагород? Звичайно, це тренер, який допомагає. На даному етапі це училище, яке приймає та дає можливість тренуватися".


Яна Лебєдєва каже, не розуміє чому місцева влада не помічає цих здобутків? Наразі усі питання з тренуванням та інвентарем спортсменка вирішує сама:

"Наскільки мені відомо, спортсмени з Черкаської області, з Донецької області, з Волинської області, отримують за свої здобутки обласні стипендії у різному розмірі від 5000 до 10 000 грн, а наша область якось нас не підтримує".

Спортивна зала, лікувальна фізкультура, басейн. З 7-ої години на тренуванні чотириразова паралімпійська чемпіонка Єлизавета Мерешко. Каже, підготовка вже на фінішній прямій:

"Зараз моє життя складається з тренувань. Я намагаюсь максимально відкинути усі подразники, якісь аспекти у житті і зосередитися на найголовнішому".

Єлизавета Мерешко почала займатися плаванням більше 15 років тому. Зараз у спорстменки 40 міжнародних нагород. 2016-го у Ріо за підсумками Паралімпіади серед жінок Єлизавета була другою у світі:

"Я не розумію, чому у черговий раз паралімпійці залишаються за бортом. Хоча наші результати гідні, щоб нас відмітили".

Тренерка Єлизавети Елла Бенедик вважає, що не варто поділяти спортсменів:

"Мені би хотілось, щоб ми розвивали спорт адекватно, не тільки Олімпійський, але і Паралімпійський, який набирає дуже хороші оберти по всьому світу. І давайте перестанемо поділяти. Усі ми - люди. Усі спортсмени працюють і працюють на результат, тому я вважаю, що паралімпійці, дефлімпійці вони такі ж спортсмени як і олімпійці. Вони заслуговують на повагу та заохочення від місцевої влади як міської, так і обласної".

Директор обласного Департаменту реалізації гуманітарної політики Михайло Линецький коментує цю ситуацію так:

"У 2020 році обласна рада також підтримала запропоновані зміни до програми стипендії в частині визначення стипендіатів, паралімпійців, дефлімпійців, які будуть брати участь в параолімпійських і дефлімпійських, олімпійських іграх. Нормативно-правова база для виплати стипендії повністю підготовлена нашим Департаментом і підтримана всіма депутатами обласної ради минулого скликання. В бюджеті на 2021 рік станом на теперішній час коштів на виплату стипендій, на жаль, не передбачено. Ми ведемо конструктивну, кропітку роботу з депутатським корпусом. І під час розгляду питання про зміни до обласного бюджету ми сподіваємося на підтримку і визначення розмірів і саме людей, яким буде призначена ця стипендія".

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости