Більшість передруків і мінімум репортерської роботи: чим херсонські сайти радували читача після свят?

Більшість передруків і мінімум репортерської роботи: чим херсонські сайти радували читача після свят?
27 января 2020 года.

Понад 40% новин в херсонських онлайн ЗМІ скопійовані з інших сайтів, при тому, що власний контент складає тільки 5% новин.

Такими є результати моніторингу ІМІ, проведеному з 13 по 17 січня.

В ході моніторингу експерти визначали джерела новин в регіональних онлайн-медіа. Під монітринг підпали п'ять місцевих сайтів (ХерсонОнлайн, Вгору, Херсонці, Херсон.net та 0552.ua), аналізувалися джерела інформації виключно новини зі стрічки цих сайтів. Всього було проаналізовано 708 новин.

За результатами моніторингу, з 10 новин (43%) були передруками з інших місцевих та українських ЗМІ, одна новина - з іноземного ЗМІ. Рекордсменом за кількістю таких матеріалів у стрічці новин став сайт ХерсонОнлайн, який розмістив 220 новин з посиланням на інші ЗМІ, що склало 62% усіх новин, опублікованих за 5 днів. Найменше передруків ми зафіксували на сайті Вгору - 10% від всіх опублікованих новин.

Слід відзначити, що жодної новини, написаної із посиланням на російські ЗМІ чи ЗМІ окупованих територій, зафіксовано не було.

Другим за популярністю джерелом для написання новин для досліджуваних сайтів стали прес-релізи. Так, з усієї кількості новин 26% були написані не журналістами, а працівниками та працівницями прес-служб.

Першість за кількістю повідомлень тримає відділ комунікації Головного управління Нацполіції у Херсонській області. Поліцейські хроніки передруковували у повному обсязі усі сайти, окрім Херсонців, де за старою традицією Сергій Яновський художньо обробляє повідомлення з поліції, додаючі свої фірмові подробиці. Чого вартують тільки заголовки цього метра кримінальних історій Херсонщини: "В огненную купель окунулся сельчанин на Херсонщине" чи "Вбивал жену в пол молотком сельчанин на Херсонщине".

Сайт Вгору містив 52% новин з посиланнями на прес-релізи.

Ще 6% новин сайти написали із посиланням на офіційні сайти органів влади, місцевого самоврядування та компаній.

Кількість новин, написаних з посилання на соціальні мережі та месенжери, зокрема, Telegram, і новин без посилань на жодне джерело однакова: по 9%.

І якщо новини, посилаючись на повідомлення у соціальних мережах пишуть всі сайти приблизно в однаковій кількості, то рекордсменами за кількістю новин без посилань на джерело стали сайти ХерсонОнлайн та Херсон.net. у першого таких новин біло 6% від загальної кількості, а у другого - 15%.

При цьому, зустрічалися навіть новини, написані із посилання на закриту групу у facebook, в яку увійти без дозволу модератора, депутата міської ради неможливо.

богдашеп
Ніяких уточнень про цю подію ні в цей день, ні пізніше сайт не дав, і взагалі невідомо, чи мав місце взагалі цей випадок чи був просто чиєюсь фантазією.

Ну і найцікавіший показник - репортерська робота. Цей класичний вид новинної журналістики не вітається досліджуваними сайтами. Всього 37 новин було написано репортерами або із посиланням на те, що передає репортер. Це трохи понад 5% і це надзвичайно низький показник.

Пояснити такі показники можна хіба що довгим виходом місцевих журналістів з затяжних святкових вихідних, коли був дефіцит на новини, який допомагають подолати дописи в соцмережах про поганий рух транспорту, неякісний хліб в супермаркеті та інших «важливих» тем, і, звісно, кримінальна хроніка та статистика пожеж. До 40% прес-релізів, які розміщували херсонські журналісти у післясвятковий період, були присвячені саме цим, дуже важливим для читача, темам.


Нікітенко Сергій, регіональний представник ІМІ в Херсонській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов'язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости