У Каховці журналіста не пустили до міськради

У Каховці журналіста не пустили до міськради
19 марта 2020 года.

Співробітники Каховської міської ради не пустили 19 березня журналіста Олега Батуріна на спільні засідання робочих комісій міськради, посилаючись на розпорядження міського голови Андрія Дяченка. Про це він повідомив представнику ІМІ у Херсонській області.

"Каховська міська рада забороняє відвідувати свою адмінбудівлю журналістам, крім журналістів газет "Каховские новости" та "Каховська зоря". Біля входу стояла начальниця організаційно-кадрового відділу Оксана Мігас та інші співробітники міськради, які не пускали мене до будівлі", - розповів журналіст.

На сайті міської ради є розпорядження міського голови, в якому написано, що журналістам обмежено вхід до будівлі. Але не всім. Для двох місцевих видань міський голова Андрій Дяченко зробив виняток.

Журналіст викликав поліцію, яка склала протокол за ст. 171 ККУ (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Олег Батурин вважає, що таким чином від його читачів приховують важливу інформацію.

"Серед іншого, на засіданні, куди мене не допускали, озвучили ситуацію з карантином і епідеміологічним станом у місті. Влада навіть цю інформацію намагається приховати від людей!", - заявив він.

Окрім цього, журналіст повідомив, що чиновники пообіцяли трансляцію засідання на сайті міської ради, але станом на 12:30 ані трансляції, ані запису на сайті не було.

В коментарі представнику ІМІ міський голова Андрій Дяченко повідомив, що працівники міськради перестрахувалися, недопустивши журналіста.

"Мала місце технічна помилка. Не було цілі не допустити саме Батуріна. Працівники просто перестрахувалися і не допустили людину до приміщення", - повідомив міський голова.

Крім того, міський голова вважає розпорядження необхідним з огляду на карантин.

"У нас завжди присутні представники двох-трьох видань. Тому ми і обмежили саме цими виданнями", - пояснив він.

Херсонський журналіст Іван Антипенко в коментарі представнику ІМІ зазнчив, що таке пояснення міського голови "не витримує ніякої критики".

"Повірити, що в Каховській міській раді хтось з чиновників не знає Олега, важко. Адже не так багато там журналістів, щоби повірити, що його не впізнали. Тим паче, що він представився і показував посвідчення", - зазначив Антипенко.

Юрист ІМІ Алі Сафаров вбачає в даному випадку перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів.

"Загалом під час надзвичайних ситуацій, таких як пандемія, наприклад, і відповідно до законодавства України про місцеве самоврядування і цивільний захист населення - місцеві ради можуть вживати обмежувальних заходів. У тому числі обмежувати відвідування адміністративних будівель. Але обмеження адміністративних будівель журналістами лише чітко визначених засобів масової інформації є порушенням вимог Конституції і законів України, і не має відношення до протиепідеміологічних заходів, а є перешкоджанням законної професійної діяльності журналістів інших засобів масової інформації і обмеженням свободи слова", - прокоментував Алі Сафаров.

Як повідомляв ІМІ, 18 березня Новокаховська міська рада (Херсонська область) ухвалила з голосу рішення про проведення сесій у закритому режимі, попросивши всіх журналістів та присутніх залишити залу засідань.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости