Новокаховська міськрада приховує від журналістів, куди витрачатиме гроші, прикриваючись карантином

Новокаховська міськрада приховує від журналістів, куди витрачатиме гроші, прикриваючись карантином
18 марта 2020 года.

Новокаховська міська рада (Херсонська область) 18 березня ухвалила рішення про проведення сесій у закритому режимі. Після голосування за це питання, депутати попросили всіх журналістів та присутніх покинути залу засідань.

Про це регіональному представнику ІМІ розповів міський журналіст Олег Батурін.

"Винесли з голосу питання, проголосували та попросили всіх покинути приміщення, посилаючись на карантин", - розповів він.

За словами журналіста, на розгляд сесії сьогодні виноситимуть питання розподілу бюджетних коштів на суму 2,5 млн. грн.

Юрист ІМІ Алі Сафаров зазначає, що у даному випадку має місце не впровадження заходів карантину, а протиправне втаємничення інформації з відкритим доступом і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Він звернув увагу, що постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" передбачає введення карантину та інших заходів з метою запобігання розповсюдженню небезпечної хвороби. Також відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" органи місцевого самоврядування уповноважені приймати рішення, спрямовані на запобігання розповсюдження епідемії, забезпечення захисту населення від поширення небезпечних хвороб.

"Однак такі рішення мають прийматися за встановленою законом процедурою, з належним оприлюдненням відповідно до вимог Конституції і законів України. Прийняття ж з голосу рішення про видалення журналістів, які були присутніми під час відкритого заходу органу місцевого самоврядування, не має на меті забезпечення епідеміологічної безпеки (адже присутність осіб вже створило можливість передачі хвороби в залі) і не відповідає встановленому законом порядку. Таким чином в даному випадку має місце не впровадження заходів карантину, а протиправне втаємничення інформації з відкритим доступом і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів", - сказав Алі Сафаров.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости