Конкурсна комісія не обрала директора художнього музею

Конкурсна комісія не обрала директора художнього музею
3 апреля 2017 года.

Сьогодні, 3 квітня, о 10:00 у приміщенні Херсонської облради відбулося засідання конкурсної комісії з обрання директора обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка.

На посаду претендують двоє кандидатів: діюча директорка Аліна Доценко та голова ГО «Культурний центр Україна-Литва» Наталя Бімбірайте.

На засіданні комісії майже не було вільних місць. Інтрига довкола обрання голів обласних закладів культури триває. Після рішення обласної ради про введення до конкурсних комісій нових членів, зокрема першого заступника облради Василя Зеленчука, тема набула більшого резонансу і стала значно заполітизованішою.

Першою виступала Аліна Доценко. Найбільше часу вона присвятила своєму досвіду з реконструкції будівлі музею, розповіла про мрію збудувати в закладі ліфт, облаштувати музейний дворик замість діючої автостоянки, згадала про велику колекцію музею, свої зв'язки з діячами культури та заявила, що в уряді наразі вирішується питання про виділення художньому музею 100 млн гривень із держбюджету на реконструкцію.

Наталя Бімбірайте зосередила свій виступ на розробленій нею стратегії розвитку музею, адже на її думку, сьогодні заклад непомітний на культурній карті міста і не відповідає викликам сучасності. План розвитку музею від Наталі Бімбірайте розрахований на 5 років. Значна увага в плані приділена впровадженню новітніх технологій, орієнтації на різні групи відвідувачів, музейній освіті городян, проведення стажування за кордоном для співробітників, розвитку наукової роботи, збереженню і реставрації існуючих творів мистецтва та поповненню фондів. Наталя Бімбірайте пропонує розвивати музей і в комерційному плані, інтегрувати заклад в туристичні маршрути, проводити розумну рекламну кампанію. Однак почати претендентка хотіла б із повного аналізу фінансово-господарської діяльності та тісного знайомства з колективом.

Після низки запитань від членів конкурсної комісії та представників громадськості перейшли до голосування. Аліну Доценко підтримали четверо членів комісії із дев'яти (Лариса Польська, Андрій Малов, Юрій Рожков, Фіруза Тимофєєва), а Наталю Бімбірайте - троє (Олексій Білецький, Юлія Манукян, Павло Олександров). За умовами конкурсу, переможця обирає більшість від усього складу комісії. Це означає, що даний конкурс на посаду директора музею вважається таким, що не відбувся. Згодом буде оголошений новий конкурс.

Нагадаємо, 31 березня подібна ситуація склалася щодо посади директора обласної бібліотеки ім. О. Гончара. Жоден із претендентів на посаду не набрав необхідної більшості. 1 квітня відбувся конкурс на посаду облмуздрамтеатру ім. М. Куліша. На цю посаду комісія одноголосно обрала діючого директора Олександра Книгу. Також 1 квітня обрали голову обласної філармонії, на яку претендував лише діючий очільник Юрій Іваненко. 4 квітня відбудеться засідання конкурсної комісії з обрання директора обласного краєзнавчого музею. 

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости

    шипшина