Журналіст провів день з підрозділом розвідки 59-ї бригади ЗСУ, що боронить Миколаївщину

Журналіст провів день з підрозділом розвідки 59-ї бригади ЗСУ, що боронить Миколаївщину
24 / 05 / 2022

Херсонський журналіст Іван Антипенко провів день з групою розвідників 59-ї бригади Збройних Сил України, що боронить південь Миколаївщини. Репортаж про це вийшов у виданні "Ґрунт".

Зустріч журналіста з розвідниками відбулась у центрі Миколаєва. Згодом вони вирушили на південний схід від міста, де вже за десяток кілометрів точаться бойові дії.

Дорогою журналіст запитав у розвідників, як для них почалася велика війна і як опинилися на Півдні. Розвідник Микола сказав, що перші "прильоти" він взагалі проспав.

Кілька тижнів він із товаришами допомагав укріплювати оборону Білої Церкви. Потім знайомий сказав Миколі, що хлопцям із аеророзвідки ССО ЗСУ потрібна група прикриття.

Так вони почали виїжджати з ними в напрямку Бучі та Гостомеля. Там Микола навчився керувати дроном - ним проводилась розвідка та корегувався вогонь по росіянам.

Коли на Київщині стало спокійніше, то хлопці через знайомих приєдналися до 59-ї бригади, щоб допомогти їй із аеророзвідкою.

Боєць із позивним "Мадрид" на початку великої війни займався волонтерством - приготуванням їжі для солдатів ЗСУ, Національної гвардії, ТрО і переселенців.

grunt1
Зброя бійця з позивним "Мадрид"

Потім він сам приєднався до Територіальної оборони і охороняв об'єкти протиповітряної оборони. Вступив до 59-ї бригади після відступу російських окупантів від Києва.

Оператор дрону Андрій вважає, що Україна має переважати Росію технологічно: як у зброї, так і у засобах спостереження. Поки в цьому плані сили ворога, на його думку, потужніші і їх більше.

Була у групі прикриття і дівчина. Її звати Анастасія. Вона професійна спортсменка, персональний тренер і спортивний реабілітолог.

Дівчина мешкала біля військової частини, яку обстріляли 24 лютого. Долучитися до військових Анастасії запропонував знайомий. Зараз вона проходить додаткове навчання.

Ще у підрозділі є офіцер Олег. Журналіст описав його як такого, що постійно жартує про війну та героїзм. Також Олег просив у журналіста зробити йому портрет, щоб опублікувати в Instagram.

По дорозі розвідники і журналіст проїжджали звільнені населені пункти. На фоні війни життя у селах завмерло в усіх сенсах.

grunt3

Задачею групи розвідників було прикриття команди аеророзвідки, яка піднімала потужний дрон, щоб оглянути позиції ворога.

grunt5

Поки аеророзвідка "працювала", журналіст чув роботу української артилерії та став свідком обстрілу російських позицій гелікоптером ПС ЗСУ.

Через деякий час розвідники і журналіст перемістилися на іншу локацію, де їх обстріляли з міномета. Тому вони були вимушені ще раз змінити позицію.

Після цього розвідники з журналістами розійшлися із аеророзвідкою і вирушили провідати один з батальйонів 59-ї бригаді в іншому населеному пункті.

Командир батальйону, куди їхали розвідники і журналіст, Дмитро небагатослівний. Але він все ж розповів про ситуацію на напрямку і потреби.

За слова Дмитра, на його ділянці фронту відбуваються здебільшого артилерійські дуелі. Використовується різне озброєння - від 82-міліметрових мінометів до 152-міліметрових гаубиць.

Для ефективнішого просування вперед військові потребують високоточного озброєння. І побільше.
Журналіст також поспілкувався з українськими мінометниками.

Вони розповіли, що мають бойові виїзди чи не щодня і "працюють" у будь-який час. За день вони можуть використати до 100 мін. Також їм допомагають танки і артилерія.

З останньої на Миколаївщині вже використовують американські гаубиці М777. Боєць 59-ї бригади назвав її "три топора". Також він схвально відгукнувся про цей зразок американської зброї.

Раніше повідомлялось про те, що у Миколаївській області росіяни спрямували авто мирних жителів по мінах і після цього розстріляли виживших.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости