У січні Колихаєв збирається знести «чортове колесо» в Херсоні

У січні Колихаєв збирається знести «чортове колесо» в Херсоні
30 декабря 2021 года.

Вже у січні Херсон може втратити оглядове колесо у парку Херсонська фортеця. За задумами мера міста Ігоря Колихаєва та його команди, колесо потрібно знести, щоби побудувати на його місці урбан-парк.

Гроші на це мають надійти у вигляді субвенції з державного бюджету у рамках чергової програми президента Володимира Зеленського. Такий парк влітку Зеленський відкрив у Києві і планує побудувати його копії у всіх обласних центрах.

Мова йде про проєкт вартістю 70 млн. гривень (третина всього бюджету розвитку міста).

Вибір місця, наскільки можна було зрозуміти з виступів посадовців на засіданні виконкому, це відповідальність місцевої влади.

Тож, 15 грудня члени виконкому з третьої спроби прийняли рішення «Про заходи золо розміщення спортивного кластеру «Урбан-парк» на території міського парку «Херсонська фортеця».

Члени виконкому ніяк не хотіли голосувати за цей документ, адже його перший пункт передбачає, що до 1 січня 2022 року Департамент розвитку об'єктів комунальної власності має «вжити заходів щодо дострокового припинення договору оренди комунального майна».

Мова йде як раз про «чортове колесо», качелі-каруселі та інше майно, яке вже багато років у міста орендує і зберігає приватний підприємець.

«На території, яку хочуть забрати, висаджено майже тисяча кущів троянд, об'єкт відновлений, підприємець щороку проходить перевірку. Інспектори перевіряють, всі контролюючі інспекції дають добро на роботу об'єкту. Колесо, хоч і не нове, але знаходиться в ідеальному стані», - розповів МОСТу співрозмовник з команди мера .

Якщо підприємець добровільно не відмовитися від договору оренди, який у нього укладений до лютого 2023 року, юридичний відділ Сергія Циганка через суд повинен розірвати договір.

Так написано у рішенні виконкому.

урьан парк херсон

Але третій пункт цього рішення категорично каже, що до 21 січня КП «Гарантія» має забезпечити демонтаж комплексу атракціонів та інших малих архітектурних форм. Без рішення суду, про який йдеться вище. Жоден суд в Україні не встигне ухватили рішення так швидко. Тут навіть Прокудін не допоможе. Отже, мер штовхає своїх підлеглих на кримінал. І якщо експрокурору Циганку і самому Колихаєву боятися немає чого, то інших, у кращому випадку, будуть тягати на допити.

Якщо читати документ далі, ми побачимо, що директор КП «Гарантія» має також надати на розгляд Ігоря Колихаєва пропозиції щодо іншого місця розміщення комплексу атракціонів.

Тобто, багатотонне «чортове» колесо, з якого відкривається вид на парк та плавні, збираються переносити.

колесо

За словами джерела у мерії, наразі проробляють ідею перенести «чортове колесо» у парк «Таврійський». Важко уявити, скільки це може коштувати, та які сили треба задіяти. Та і сама ідея розміщення оглядового колеса посеред спального мікрорайону - не дуже розумна. Бажаючих роздивлятися дахи багатоповерхівок замість схилів Дніпра та історичної частини міста буде небагато.

колесо

Перенести ж у іншу частину парку майже неможливо. Ще й у такі строки. Тож, скоріш за все, колесо та всі інші об'єкти знесуть.

Лобіював прийняття рішення особисто заступник мера Олександр Лук'яненко. За словами членів виконкому, з якими вдалося обговорити прийняття цього рішення, він особисто вів перемовини прямо під час засідання із деякими їхніми колегами.

У міській раді навіть існує плітка, що у разі, якщо Лук'яненко відмовиться від ідеї звільнятися, Колихаєв обіцяє зробити його куратором цього будівництва.

Немісцевому заступнику мера буде легко знищити місце, яке для багатьох поколінь херсонців було і є знаковим. Тим паче, що на горизонті маячить підряд «вагою» у 2,5 млн. доларів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости