У Херсоні пройшов кругли стіл "Проведення громадського моніторингу забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осб"


19 / 04 / 2015

На сьогоднішній день в Донецькій області знаходиться близько 18 тисяч випускників, з яких 5 тисяч - на підконтрольній бойовикам території. У Луганській області всього налічується близько 9,5 тисяч випускників. Три тисячі з них - на території так званої "ЛНР". Ніяких окремих пільг для випускників з Криму та зони АТО не буде. Проте для школярів-переселенців в цьому році максимально спрощена підсумкова атестація. Так, на відміну від минулих років, ДПА буде проведена у формі звичайної контрольної роботи.
Про це в ході круглого столу «Проведення громадського моніторингу забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб» повідомив експерт ГО «Агенція громадської журналістики МІСТ» Сергій Нікітенко.
Школярі, які хочуть отримати атестат українського зразка, повинні були перейти на дистанційне навчання у школах України. Список таких шкіл Міністерство освіти розмістило у себе на сайті. Він містить близько двох тисяч освітніх установ, однак у Міністерстві стверджують, що навчатися дистанційно можна в будь-який з 16 тисяч шкіл України.
В результаті громадського моніторингу забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб, який здійснювала організація на Херсонщині, встановлено, що в Херсонській області своє право на освіту змогли реалізувати 1820 дітей-переселенців.
«У загальноосвітніх навчальних закладах навчається 1089 учнів. Дитячі садки відвідує 277 маленьких переселенців. У профтехучилищах навчається 30 осіб і 424 вчаться у вищих навчальних закладах», - посилаючись на офіційні дані, повідомив С.Нікітенко.
З АР Крим до шкіл Херсонщини перевелися 365 дітей, 1080 з Донецької та 375 з Луганської областей.
Управлінням освіти і науки працевлаштовано 18 вчителів-переселенців.
Як вдалося з'ясувати у Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти терміни реєстрації на ЗНО для випускників з Криму та зони АТО подовжено. Тепер школярі зможуть подати онлайн-заявку на проходження тестування до 20 квітня, а сам тест для них буде проведено після основної сесії, яка відбудеться з 3 по 26 червня.
"Таке рішення в Міністерстві освіти пояснюють важкою ситуацією на Сході країни і проблемами з виїздом з Криму." - коментує директор регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.
Втім, ті школярі, хто вже встиг зареєструватися на ЗНО, пройдуть його на загальних підставах у строки, зазначені для всіх українців.
У випадку, якщо з яких-небудь причин випускник не встиг приїхати на тестування у встановлені терміни до 26 червня включно, він зможе скласти тести додатково 27 червня. Пізніше цієї дати тестування проходити не буде.
Також проблема ситуація і з розміщенням школярів, які будуть прибувати на тестування. Зараз ще не організовані пункти прийому випускників на час здачі ЗНО з проживанням і харчуванням. За словами начальника Управління освіти і науки Херсонскьої ОДА Євгена Криницького, на Херсонщині будуть здавати ЗНО 85 переселенців. "Для цих дітей ми створили всі умови - обладнані місця для їх проживання не тільки в Херсоні, але й у Генічеську" - коментує пан Криницький.
Як додав Директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко, зараз робота центру сконцентрована на проведенні першої сесії ЗНО, в якій візьмуть участь в тому числі і абітурієнти з тимчасово окупованих територій, які встигли зареєструватися на тестування та закріпитися за навчальними закладами. Житло для тих, хто буде здавати ЗНО на додаткових сесіях, має бути забезпечене місцевими органами влади.
«В минулому році таким абітурієнтам надавалося житло у гуртожитках. Цього року всі, кому це потрібно будуть забезпечені житлом, але поки робота в цьому напрямку не завершена», - розповів М.Кирпенко.
Діти, що проживали в зоні АТО, мають дуже низький рівень знань за 11 клас, протягом якого вони або не навчалися взагалі, або змушені були одночасно навчатися за російським і українським стандартам. Однак для таких випускників полегшення тестування також не передбачається.

Метою проекту є впровадження через мережу громадських аудиторів комплексної системи громадського моніторингу забезпечення право на освіту внутрішньо переміщених осіб в Запорізькому та Херсонському регіонах, що здійснюється Запорізькою міською молодіжною громадською організацією «СТЕП» та Херсонською обласною громадською організацією «Агенція громадської журналістики «Міст» за підтримки Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду "Відродження".

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости