Суд скасував заборону на в'їзд в Україну індійцю, що обіцяв Гордєєву завод у Херсоні

Суд скасував заборону на в'їзд в Україну індійцю, що обіцяв Гордєєву завод у Херсоні
03 / 05 / 2018

Суд скасував постанову Служби безпеки України про заборону на в'їзд громадянину Республіки Індія Кхабару Павану.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Окружного адмінсуду Києва від 23 квітня.

22 вересня 2017 року СБУ заборонила громадянину Індії в'їзд в Україну строком на один рік.

За даними СБУ, дії іноземця шкодили національній безпеці у сфері військово-технічного співробітництва України з Індією, а також створювали передумови для завдання економічних збитків вітчизняним підприємствам оборонно-промислового комплексу та зриву контрактів на користь російських виробників озброєння і військової техніки.

У рішенні суду зазначається, що Кхабар Паван є директором компанії «Microtech Tehnologies Ltd», має посвідку на проживання в Україні з 2013 року, одружений з українкою, з якою має двох дітей.

До 2014 року Кхабар Паван виступав консультантом ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» під час виконання деяких контрактів з Індією. За інформацією «Спецтехноекспорту», консультаційні послуги громадянину Індії повністю оплачені.

Але за посередництвом одного з керівників СБУ організовано зустріч Кхабара Павана з керівництвом ДК «Укроборонпром», під час якої чоловік заявив, що «Спецтехноекспорт» заборгував йому 2 млн доларів.

«Спецтехноекспорт» цей борг не визнає, вказуючи, що провів оплату неповністю, оскільки друга сторона безпідставно не прийняла партію товару.

У поясненнях підприємства йдеться, що в листопаді 2014 року колишнім керівництвом підписано угоду, за якою постачання товару планувалося передати від ДП 410 завод ЦА до новостворених приватних компаній, що призвело б до дефолту та неминучого банкрутства ДП 410 завод ЦА, що мало наслідком зміну керівництва ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт».

Наприкінці 2016 Кхабар Паван начебто звертався до «Спецтехноекспорту» з пропозицією виплатити керівництву особисто гроші (хабар) у випадку, якщо угоду буде переукладено на користь запропонованої ним офшорної компанії, після чого підприємство припинило з ним будь-які стосунки.

У листі «Спецтехноекспорт» повідомив, що Кхабар Паван відкрито висував погрози, що коли йому не буде сплачено 2 млн доларів, то він звернеться до компетентних органів, преси та докладе максимум зусиль, щоб ситуація стала загальновідомою, внаслідок чого «Спецтехноекспорт» буде внесено до «чорного списку» і це повністю зруйнує можливість військово-технічного співробітництва між державами. Також зазначено про ймовірний зв'язок іноземця зі спецслужбами третьої країни.

Адміністративний суд вказав, що не надає оцінку відносинам Кхабара Павана і «Спецтехноекспорту», оскільки це не належить до його компетенції.

Однак суд з'ясував, що СБУ порушила порядок прийняття рішення про заборону на в'їзд в Україну. В інструкції про порядок прийняття такого рішення сказано, що регіональний орган СБУ має підготувати довідку. У подальшому довідку затверджує начальник функціонального підрозділу Центрального управління.

Доказів про складання такої довідки та її затвердження оскаржувана постанова не містить.

Доказів перевірки фактів, наведених у листі «Спецтехноекспорту», СБУ не надала.

У серпні 2016 року Херсонська облдержадміністрація та компанія AZAD підписали меморандум щодо запуску виробництва електробусів на Херсонщині.

Відбулось це на зустрічі з представником компанії «AZAD Group of companies» паном Бупіндером Чадха та підприємцем паном Кхабаром Паваном (Індія).

 «Ми готові до співпраці, тому вже завтра підпишемо трьохсторонній меморандум та будемо спільно з компанією AZAD розробляти проект для отримання еко-кредиту від ЄБРР», - наголосив Гордєєв.

Під час зустрічі було переглянуто презентацію компанії «AZAD Group of companies». у якій містилась інформація про технічні показники виробництва, про компанії, які співпрацюють з AZAD, та інформацію про представлений асортимент автобусів, які виготовляються: міського користування, «інтерсіті», шкільні та інші. 

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости