Справа проти Мангера та Левіна, підозрюваних у причетності до вбивства Каті Гандзюк, може опинитися в суді до кінця липня

Справа проти Мангера та Левіна, підозрюваних у причетності до вбивства Каті Гандзюк, може опинитися в суді до кінця липня
13 июля 2020 года.

Печерський районний суд Києва обмежив до 24 липня можливість ознайомлення з матеріалами кримінальної справи адвокатам підозрюваних в організації та замовленні нападу на Гандзюк - Олексія Левіна та Владислава Мангера. Це значить, що, ймовірно, справа опиниться у суді вже цього місяця.

Про це у коментарі hromadske повідомив прокурор у справі Андрій Синюк та адвокати підозрюваних Максим Стригун та Дмитро Ільченко.

Прокурор Андрій Синюк звернувся до суду з відповідним клопотанням, наголошуючи на тому, що сторона захисту зловживає своїм правом на ознайомлення з документами. За його словами, ознайомлення тривало з 24 квітня по 11 червня та з 24 червня по сьогоднішній день.

«Переважна більшість представників сторони захисту взагалі ігнорує цю процедуру. А оскільки ознайомлення не є обов'язком сторони захисту, а її правом, суд встановив, що у цьому випадку сторона захисту своїм правом зловживає і таким чином затягує момент передачі кримінального провадження до суду. Тож, після 24 липня ми можемо складати обвинувальний акт, вручати його сторонам і скеровувати кримінальне провадження до суду», - розповів Андрій Синюк. Він додав, що, ймовірно, вже цього місяця справа опиниться в суді. Втім питання підсудності наразі ще вирішується, оскільки слідство чітко не зазначає, де відбувалося ймовірне спілкування Мангера і Левіна щодо Катерини Гандзюк.

Адвокат Владислава Мангера Дмитро Ільченко у коментарі hromadske повідомив, що рішенням суду вони задоволені, оскільки, за його словами, це дає підстави вважати будь-який вирок суду неправомірним та звертатися до Європейського суду з прав людини. «У матеріалах справи наявно 10 тисяч фотокарток і 200 годин відеозаписів. Тобто, на думку суду, адвокати мають переглядати це відео 24 години на добу, щоб встигнути до 24.07. Але, насправді, я вдячний суду за таке рішення, оскільки сьогодні суд вже завідомо визнав будь-який вирок Мангеру незаконним», - сказав Дмитро Ільченко та додав, що вони не затягували процес ознайомлення, а знайомилися у своєму темпі.

Адвокати не можуть знайомитися з матеріалами у той час, коли знайомляться потерпілі, або інші захисники. Нам слідчий пропонував знайомитися частинами, наприклад. Але це неможливо, так не знайомляться зі справою», - додав Ільченко.

Водночас, за словами прокурора Синюка, підозрювані у справі підписали документ про ознайомлення з матеріалами: Мангер - з усіма томами, Левін - лише з 50-ма без додаткових.

Нагадаємо, 11 червня прокуратура відновила досудове слідство у справі Олексія Левіна (Москаленка) та Владислава Мангера. 19 червня останнього взяли під варту і за кілька днів прокуратура оголосила про завершення слідства.

Раніше слідство встановило, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, яка нібито заважала Мангеру впроваджувати схеми щодо незаконної вирубки лісу, а також підривала його авторитет в області. Скільки коштів за організацію злочину він отримав - наразі не вказано. Але, за попередньою інформацією, у підозрі Мангеру йшлося про надання замовником 5,6 тисячі доларів за напад на Гандзюк. Надалі, за даними слідства, Левін залучив до злочину іншого фігуранта справи - Сергія Торбіна, а той знайшов виконавців. Домовленість про напад відбувалася у дворі офісу ще одного фігуранта - Ігоря Павловського, який, як стверджує слідство, знав про підготовку злочину.

Правоохоронці вважають, що Левін дав Торбіну 5 тисяч доларів на реалізацію нападу на Гандзюк. Коли вже затримали виконавців, Торбін просив і отримав від Левіна ще 2 тисячі доларів для переховування.

Обидва підозрюваних не визнають своєї провини. Владислав Мангер звинувачує у вбивстві Катерини Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости