"Пускають струм по вухах". ФСБ жорстоко катує українського журналіста в Криму


19 ноября 2021 года.

Схоплений російськими окупантами в Криму український журналіст Владислав Єсипенко заявив, що ФСБ вибивало з нього зізнання, катуючи струмом, побиттям та погрозами. Про це він розповів у листі, переданому Новій газеті, а також говорив на "судах".

У листі Єсипенко, фрілансер проєкту Крим.Реалії, розповідає, що 10 березня 2021 року співробітники ФСБ схопили його дорогою до Алушти і підкинули в автомобіль гранату. Він відмовлявся підписувати протоколи без адвоката, проте йому сказали, що повезуть "у місце, де він підпише будь-які папери".

"Приблизно за годину мене привезли до незнайомої будівлі, завели в підвал і, роздягнувши догола, почали підключати електричний струм, одягнувши дроти з петлями на вуха. Від нестерпного болю я почав кричати", - пише журналіст.

Єсипенко каже, що тортури струмом припиняли лише, щоб поставити запитання. За словами журналіста, через деякий час "мабуть головний співробітник ФСБ" змусив його відтискатися - коли він знесилений падав, окупанти починали бити ногами по руках, ногах і пах. В'язень каже, що тортури струмом і побиття тривали всю ніч - на ранок його привезли до будівлі ФСБ у Сімферополі, де він підписав "зізнання".

Через тиждень Єсипенко "дав інтерв'ю" із СІЗО каналу окупантів Крим 24, пише Нова Газета. У ньому він нібито "зізнався" у роботі на українські спецслужби, дружина ж журналіста звернула увагу на непропорційність його тіла - Єсипенко міг бути у корсеті, який допомагав сидіти за столом після побоїв, вважає вона.

Єсипенко пише, що 6 квітня 2021-го на суді при першій зустрічі з незалежними адвокатами він заявив про тортури та знущання ФСБ. "Біль був такий, що у мене мізки закипали і очі вибухали... Я сильно кричав, просив, щоб так не робили, але це тривало... Я кричав і просив: що мені зробити, я підпишу документи, тільки зупиніться", - наводить цитату Єсипенко із "суду" Нова Газета.

Журналіст зазначає у листі, що за тиждень після цих свідчень співробітники ФСБ вивезли його до підвалу у Сімферополі. "Я чекав чергових тортур, але цього разу співробітники ФСБ заявили, що мене будуть "опрацьовувати", поки не здохну, якщо не даватиму свідчень. Загрози тортур і вбивства з їхнього боку тривали до початку розгляду моєї справи в суді по суті", - пише він.

Зараз Єсипенко пише, що разом із адвокатами намагається довести невинність, спілкується з іншими в'язнями - один із них розповів про тортури пусканням струму за геніталіями. А Нова Газета стверджує: незважаючи на "визнання" Єсипенка в нібито роботі на спецслужбі України - до обвинувального акта винесено лише статті про незаконне виготовлення вибухових речовин та зберігання боєприпасів, статті про шпигунство немає.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости