Політики та активісти Херсонщини анонсували Всеукраїнську акцію за виборчу реформу


11 мая 2018 года.

Акція "НІ! Виборам за законом Януковича" відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України та 17 травня - у Києві під стінами Верховної Ради. Активісти та політики об'єднались навколо вимоги негайного ухвалення Виборчого кодексу 3112-1 в цілому.

Громадська організація "Центр UA" разом із членами політичних партій «Свобода», «Національний корпус», «Батьківщина», анонсували проведення Всеукраїнської акції "Ні! Виборам за законом Януковича» у Херсоні. Представники цих та інших політичних партій спільно з громадськими активісти 15 травня о 9:00 на площі Свободи публічно вимагатимуть ухвалення в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Політики переконані, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи, яка працювала в інтересах Віктора Януковича та ухвалити Виборчий кодекс.

«Та мажоритарна система, яка є зараз, - це механізм для того, щоб пройшов кандидат, який має фінансовий ресурс. Під час своєї депутатської діяльності люди діють як бізнесмени - вкладають кошти з урахуванням того, щоб потім їх відбити і залишитися в плюсі. Існуюча система гальмує політику. Однозначно треба прибрати. Чотири роки ми слухаємо обіцянки змінити існуючу систему, 15 травня однозначно треба виходити під Верховну Раду, на площу Свободи і вимагати, щоб нарешті політики відстоювали інтереси народу», - наголосив депутат міської ради від партії «Свобода» Віталій Урбанський.

Оновлена виборча система забезпечить пропорційне представництво всіх груп інтересів, які існують у країні та дозволить сформувати повний склад Парламенту.
Активісти зауважили, що всі учасники акції зможуть підписати звернення до обласної ради з вимогою звернутися до Верховної Ради України негайно ухвалити виборчу реформу.

«Це перш за все вигідно представникам місцевих еліт, які мають амбіції балотуватися на майбутніх виборах, тому ми закликаємо всіх прийти і підтримати наші вимоги», - зауважив координатор ГО "Центр UA" в Херсонській області Сергій Нікітенко.

Наразі всі демократичні сили мають об'єднатись заради ухвалення виборчої реформи та скасування корупційно-мажоритарної системи.

 

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости