Як батькам херсонських школярів відмовитися від антинаукового «предмету», який дітям нав'язує священик-депутат?

Як батькам херсонських школярів відмовитися від антинаукового «предмету», який дітям нав'язує священик-депутат?
11 ноября 2021 года.

Схоже, що мрія багатьох поколінь херсонських священиків збулася - їх колега Андрій Калита, що рік тому став депутатом, домігся щоби чиновники рекомендували директорам шкіл вводити курс «Основи сім'ї».

Передбачається, що це буде варіативний курс для учнів 10 та 11 класів. Викладитися він буде 1 раз на тиждень.

поп

При чому, начальниця управління освіти Наталя Журженко відповідним листом навіть рекомендувала на якому сайті придбати методичні матеріали.

І це найголовніша проблема, бо автор курсу Адріан Буковинський та його підручник - це еталон нетолерантності, мракобісся та сексизму.

Наприклад, у підручнику йдеться про необхідність молитися за чоловіка, аморальність аборту, шкоду контрацепції та дошлюбного сексу.

Це реальні сторінки реальної книги

Так, наприклад, у підручнику написано:
• "використання більшості контрацептивів та здійснення абортів є вбивством". Зокрема підручник не розповідає про наявні засоби контрацепції, а в якості альтернативи пропонує займатися сексом виключно у шлюбі;
• "рішення жінки перервати вагітність не є обґрунтованою з точки зору моралі підставою здійснення аборту";
• "молитва - запорука позитивного душевного стану";
• "рівень розлучень серед пар, які мали статеві стосунки до одруження, більше як на 50% вищий, ніж серед тих, які утримувалися до одруження".

Ці, та інші середньовічні тези доповнюються просто феєричними роздумами автора про родину.

«Молоді чоловік і жінка одружуються, вінчаються, у найближчі кілька років стають батьками, мати здебільшого займається хатніми справами і "разом з дітьми молитвами стимулює потенціал чоловіка з виховання дітей», - описує сучасним підліткам автор їх щасливе майбутнє.

бред

МОН припинило дозвіл на використання в школах освітнього факультативного курсу "Основи сім?ї" в листопаді 2019 року. Зробили це після того, як журналісти привернули увагу до підручника, в якому розповідали антинаукові факти.

Але у березні 2021 року його знов дозволили, не повідомляючи, чи переписав автор свої антинаукові марення.

Співзасновниця громадської організації "Батьки СОС" Альона Парфернова наголошує, що курс містить антинауковий та антиконституційний контент.

Вона також звертає увагу на те, що батьків можуть змушувати купляти підручники для цього курсу за 250 грн. При цьому, за її словами, батьки учнів написати заяву на ім'я директора школи про відмову від проходження курсу, адже він є варіативною дисципліною:

"Ви маєте повне право відмовитись від цього, хоч щоб вам не брехали у шкільній адміністрації , типу «це погоджено педрадою, ви не можете відмовитись». І можете ще написати скаргу до департаменту та поліції про примус здати кошти".

Що ж робити цілком реальним батькам, якщо їм не хочеться, аби їх дитина слухала антинауковий факультативний курс, нав'язаний херсонським депутатом у рясі?

Висловити своє ставлення до нього в індивідуальному порядку, тобто написати заяву вільного зразка, в якій повідомити про відмову відвідувати небажаний курс.

А також, за потреби, нагадати шкільній адміністрації, щоб вона змінила розклад так, аби факультатив опинився останніми уроками, бо це також передбачено нормативними документами.

Батькам також слід пам'ятати, що у цьому випадку "впливати" - означає не тільки "відмовлятися", а ще й "пропонувати" і "обирати". Якщо вже варіативна складова дійсно передбачена і за її викладання сплачують з держбюджету - то треба витратити ці гроші з користю.

Курсів варіативної складової дійсно безліч. І серед них, приміром, є курс критичного мислення - він, звичайно, для старшої школи, але це чудовий приклад.

Херсонським депутатам, як тім, що ходять у рясах, або у ділових костюмах, а також і тим, що ледь вміють читати, слід було б подумати над запровадженням його наскрізно для старшокласників, бо курс ще не розроблено для молодшої та середньої школи.

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости