Херсонець презентує фільм про боротьбу українських та польських повстанців під час Другої світової війни


9 октября 2019 года.

14 жовтня о 12:00 та о 18:00 у ККЗ «Ювілейний» херсонець Тарас Лазер презентує документальний фільм за власним сценарієм «Рубіж. Грубешівська операція» про одну з найуспішніших українсько-польських бойових операцій проти сил НКВС.

Кінострічку вже показали у Львові, Краматорську, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську та інших містах України. А саме в День захисника України фільм покажуть у Херсоні.

Крім того, глядачі мають нагоду поспілкуватися з автором сценарію Тарасом Лазером.

Вхід вільний!

Довідково: У стрічці розповідається про долю двох воїнів - одного з Української повстанської армії, другого - з польської Армії Крайової, а також описана історія радянської та німецької окупації у 1939-1946 роках. Обидва вояки билися з нацистами, протистояли комуністам, нівечили долі одне одному, але врешті-решт усвідомили, що їхня взаємна боротьба була завжди вигідна лише сильним цього світу - спершу Гітлеру, а пізніше - Сталіну. Глибоко символічна співпраця УПА та АК найпотужніше проявилася на українсько-польському прикордонні. Саме там відбулася найбільш пам'ятна спільна операція послідовників АК, організації ВіН (Вольность і Нєзавіслость), та УПА - напад на контрольоване комуністами польське місто Грубешів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости