До бюджету області у 2019 році надійшло 4,9 млрд грн


22 января 2020 года.

Реформа децентралізації на місцях дала ресурс, відповідальність і повноваження. І саме від зацікавленості керівників органів місцевої влади, зокрема ОТГ, та їх взаємодії з податковою службою залежить наповнення і виконання обласного бюджету.

У минулому році до місцевого бюджету Херсонської області надійшло 4,9 млрд грн, що на 638 млн грн перевищує показник 2018 року. Про це поінформував Ігор Клим, заступник начальника ГУ Державної податкової служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі, на селекторній нараді яку провів очільник облдержадміністрації Юрій Гусєв за допомогою відеозв'язку.

Ігор Клим повідомив, що понад 60% питомої ваги займає податок з доходів фізичних осіб. У 2019 році податки надійшли у сумі 3,1 млрд грн, це на 500 млн грн більше, ніж у 2018 році.

Суттєво наповнює обласний бюджет податок на землю. За минулий рік надходження склали 628 млн грн. Зокрема, в Кочубеївській ОТГ показники податку на землю зросли на 177%, у Любимівській - на 175%, у Мирненській - на 174%.

Ігор Клим також зазначив, що серед умов зростання земельного податку - оформлення орендних відносин на земельні ділянки, які використовуються без належних правовстановлюючих документів, та перегляд діючих договорів оренди, своєчасне оновлення нормативно-грошової оцінки.

Окрема увага була приділена питанню легалізації працівників. Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що для ведення бізнесу в області повинні бути створені комфортні умови, аби роботодавці хотіли та сплачували податки.

Так, було вирішено провести спільну нараду з головами РДА щодо легалізації бізнесу та сплати податків, активізувати роботу комісій з питань наповнення місцевих бюджетів, легалізації трудових відносин та організувати роботу щодо залучення до оподаткування фізичних осіб - одноосібників, якими не сплачується податок на доходи фізичних осіб із земельних ділянок, що перебувають у їх власності.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости