Держава планує отримати понад 72 млрд грн податків від концесії портів «Ольвія» та «Херсон»


13 сентября 2019 года.

У Міністерстві інфраструктури України сподіваються, що передача морський портів «Ольвія» та «Херсон» в управління приватним інвесторам збільшить надходження до бюджетів всіх рівнів у вигляді податків на 72,3 мільярда гривень.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Так, за його розрахунками, концесія порту «Ольвія» дозволить залучити близько 17,3 мільярда гривень інвестицій та збільшити надходження до бюджету на 58 мільярдів гривень.

Концесія порту «Херсон» призведе до залучення 1,37 мільярда гривень інвестицій та збільшення податкових надходжень на 14,3 мільярда гривень.

«Умовами конкурсу передбачені безпрецедентні для подібних проєктів гарантії для трудових колективів. Діятиме 5 річний мораторій на звільнення працівників. Гарантії по збереженню рівня зарплати на рівні не нижчому як зараз, а також збереження положень колективних договорів», - додав Криклій.

Нагадаємо, що 12 вересня в Україні офіційного оголосили конкурси на концесію перших двох морських портів - «Ольвія» та «Херсон».

14 серпня уряд затвердив умови та ухвалив рішення про початок конкурсу на передачу портів «Ольвія» та «Херсон» у концесію.

Раніше повідомлялось, що конкурс щодо передачі у концесію портів «Ольвія» та «Херсон» мали оголосити у червні 2019 року.

Нагадаємо, що закон про концесію український парламент ухвалив у першому читанні ще у квітні 2018 року.

Концесія - це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Теги: порт
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости