Дайджест подій 132 дня війни на Херсонщині

Дайджест подій 132 дня війни на Херсонщині
5 июля

1. Компанія «Smart Maritime Group" припинила роботу на Хкрсонській верфі. Сталось це через окупацію міста, тож наразі усі працівники виведені у простій. Їм обіцяють виплачувати не менше 2/3 окладу. Простій не стосується тільки підрозділів, які забезпечують охорону підприємства та роботу екстрених служб. 

2. У російському пропагандистському виданні з'явилось інтерв'ю директорки херсонського навчально-виховного комплексу № 48 Олени Кірцхалії про те, що вона ніби підтримує перехід освітніх закладів окупованої Херсонщини на росіянську програму. Однак, повідомляють, що жінку викрали, добу тримали у полоні і змусили говорити те, що вигідно окупантам. Згодом жінка покинула територію окупованої області, а батькам повідомила, що що заклад працює і працюватиме лише за українськими програмами. Також повідомила, що вчителі, які працюють в НВК організують дистанційне навчання для учнів. 

3. Депутат від партії «Голос» Роман Костенко, який сьогодні захищає південь повідлмляє, що битва за Херсон обов'язково буде виграна, адже це стратегічний напрямок для наступу ЗСУ. Він зазначає, що в довгостроковій перспективі багато залежить від захисту Сходу - імперські замашки ерефії мають на меті позбавлення України виходу до Чорного моря та намір повернутися на те, що вони називають «російською територією»

4. Окупанти на Херсонщині заблокували Вайбер та Ютуб. Про це у соцпережах повіжомляють самі херсонці, які знаходяться на окупованій території. Експерт з інформаційно-комунікаційних Інтернет-технологій Юрій Антощук зазначив, що сьогодні - це один із методів входу у банк та отримання сповіщень, а не тільки спосіб спілкування з рідними та колегами. Такими діями окупанти намагаються придушити українську банківську систему, адже коли зник зв'язок, банки налаштували вхід у додатки через Вайбер. Окупанти не очікували такого рівня цифровізаціі в Україні, тож тепер будь-якими способами намагаються просунути свій банк. Ютуб же заблокували, зоб херсонці не мали можливості дивитись українські новини, адже це шкодить російській пропаганді.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости