Бути готовими до складання місцевих бюджетів фінансистам громад Херсонщини допомагають експерти U-LEAD


1 ноября 2021 года.


У п'ятницю, 29 вересня команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Херсонській області провела семінар "Формування проєкту місцевого бюджету на 2022 рік", у якому взяли участь фахівці фінансових органів сільських, селищних/міських рад.

- Зараз іде процес розгляду проєкт державного бюджету на 2022 рік. Для місцевого самоврядування в проєкті передбачені суттєві фінансові ресурси. Сьогоднішній захід присвячений обговоренню змін до законодавства та показників, які впливають на формування місцевих бюджетів. А також особливостях формування місцевого бюджету - основного документа, за яким громади будуть працювати у 2022 році, - зазначила керівниця Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Херсонській області Оксана Сілюкова.

Семінар проводили радники з питань муніципальних фінансів та управління Регіональних офісів «U-LEAD з Європою» у Херсонській та Дніпропетровській областях Вікторія Корецька та Андрій Мужевський.

- Ми сьогодні говорили про проєкти бюджету, проєкти змін до Бюджетного і Податкового кодексів України. Зрозуміло, що на даному етапі ці документи є лише проєктами, але фінансисти громад мають бути обізнані, як вплинуть ці зміни на формування місцевих бюджетів, та готові до їх імплементації, - зазначила Вікторія Корецька.

Експерти зробили огляд основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та змін, які пропонуються внести до Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України; розповіли про особливості та етапи підготовки проєкту місцевого бюджету на 2022 рік; нагадали основні етапи підготовки та планування місцевих бюджетів, а також про застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі та врахування ґендерно-орієнтованого підходу при плануванні місцевого бюджету на 2022 рік.

Окрему увагу було приділено формуванню бюджетних запитів, як складової підготовки проєкту рішення про місцевий бюджет.

- Бюджетний запит - основа для складання місцевого бюджету. Якісна його підготовка дає фінансистам всебічну інформацію про пріоритети діяльності головного розпорядника бюджетних коштів на плановий період, завдання та показники, які будуть досягнуті. На даному етапі головне завдання - не робити їх складання формальною річчю, а спробувати впровадити гендерні підходи, детальний аналіз торішніх показників, проаналізувати оцінку ефективності, - зазначив Андрій Мужевський. Експерт наголосив на тому, що бюджетні запити та цільові програми - це робота саме розпорядників коштів, а не фахівців фінансового органу.

Залучення громадськості до бюджетного процесу дає можливість врахувати потреби жителів громади під час формування бюджетних запитів та цільових програм. Вікторія Корецька розповіла про основні інструменти залучення громадян, а також ознайомила учасників з досвідом Тульчинської громади Вінницької області.

На завершення експерти побажали учасникам спроможних бюджетів та гарних фінансових показників.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости