Аудитори виявили фіктивний договір на закупівлю товару на понад 600 тис. грн


22 декабря 2016 года.

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області (далі - Управління) досліджують стан дотримання підприємствами, установами та організаціями області вимог законодавства у сфері державних та публічних закупівель за зверненням правоохоронних органів.

Про це повідомляє прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області.

Приміром, відповідно до звернення УСБУ в Херсонській області здійснено дослідження закупівлі ДП «Херсонський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі - Замовник) установки для повірки (калібрування) лічильників води (витратомірів) на загальну суму 628,65 тис. грн.

Аналізуючи надані копії відповідних матеріалів, державні аудитори встановили ряд порушень вимог чинного законодавства у сфері закупівель, зокрема:

- Замовник провів процедуру закупівлі іншого товару, аніж товар, визначений у річному плані;

- тендерна документація складена Замовником із посиланням на конкретну торговельну марку, фірму, виробника, що законодавчо не заборонено. Проте Замовник не надав обґрунтувань з необхідності на вказане посилання, а специфікація у документації не передбачає доповнення «або еквівалент»;

- Замовник не відхилив пропозиції учасників торгів №1 та №2, пов'язаних між собою і фактично контролюються однією фізичною особою;

- пропозиція від Учасника 1 не відповідала умовам проведення торгів.

При цьому Учасник 1, як переможець, не надав повного обсягу документів. Проте Замовник обрав його переможцем, а в укладеному договорі змінив місце постачання товару з адреси в Херсоні на адресу у Києві, чим також порушив вимоги чинного законодавства про закупівлі.

Управління направило Замовнику інформацію про виявлені порушення з рекомендацією вжити заходів з розірвання договору, виконання зобов'язань за яким призвело б до нераціонального і неефективного використання бюджетних коштів.

Відтепер Замовник визнав вказані порушення, а нікчемний договір розірваний.

Теги: аудит
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости