20-21 квітня 2021 року херсонським Водоканалом буде проведена щорічна дезінфекція та промивання водопровідних мереж міста Херсона


16 апреля 2021 года.

Дезінфекція в м. Херсоні традиційно проводиться навесні, після завершення робіт з чищення і дезінфекції резервуарів чистої води насосних станцій водопроводу відповідно до розпорядження міського голови (цього року від 01.03.2021 № 67) .

Мережі Карантинного острова, смт Антонівка (від Моста), смт Комишани і МКР "Корабел" відокремлені від міської системи і їх дезінфекція була проведена раніше у березні-квітні.

Про початок і завершення дезінфекції, правила користування водою з водопроводу населення і організації-споживачі інформуються заздалегідь через ЗМІ, оголошення, інтернет-сайти та соцмережі. В лікувальні, навчальні і житлово-комунальні заклади передаються телефонограми.

Цього року в ніч з 19 на 20 квітня о 23-30 розпочинається поетапне відключення насосних станцій та свердловин. До цього часу необхідно заздалегідь запастися водою. Бажано не відкладати набір води на останні години перед дезінфекцією, оскільки масовий водорозбір може призвести до різкого падіння тиску в мережі та перебоїв у водопостачанні.

20 квітня (вівторок) виконується спорожнення мереж через пожежні гідранти та скиди у нижніх за рельєфом точках.

У цей день Водоканалом будуть виконуватись заходи, реалізація яких технічно неможлива без зупинки елементів системи водопостачання (свердловин, насосних станцій), а саме:

- ревізія і ремонт розподільчих пристроїв високовольтних трансформаторів;

- ремонт магістральних засувок на насосних станціях водопроводу;

- чищення датчиків витратомірів на виходах насосних станцій другого підйому;

- заміна магістральних засувок діаметрами до 600 мм на водопровідній мережі (у 2021 році - 14 одиниць по вулицях Тираспольській, Молодіжній, Степана Разіна, Українській, Покришева, Кримській, Залаегерсег, Фрітаун, Комкова та на НСВ-3).

- ремонтні роботи на насосних станціях 3-го підйому ( цього року - ЦТП-54).

Попереджаємо автомобілістів про обмеження руху по вулицях Тираспольській, Молодіжній, С.Разіна, Українській.

Увечері цього ж дня (20 квітня) трубопроводи заповнюють водою з високим вмістом гіпохлориту натрію і залишають для дезінфекції на ніч (тривалість контакту повинна бути не менше 6 годин).

Для дезінфекції внутрішньобудинкових водопровідних мереж рекомендується вранці 21 квітня (середа) виконати промивання лежаків і з 08.00 години ранку, після появи тиску води, відкрити водорозбірні крани на 5-10 хвилин.

Після завершення експозиції в трубопроводі водопровідну мережу звільняють від дезінфектанту шляхом промивання мережі до досягнення нормативу для питної води (0,3-0,5 мг/л). Після цього відновлюється робота системи водопостачання за технологічним регламентом.

На всіх етапах робіт хіміко-бактеріологічною лабораторією питної води Водоканалу здійснюється посилений контроль якості води для оцінки ефективності проведення дезінфекції.

Херсонці отримають можливість користуватись водою 21 квітня після 12 години.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости