Жителі Херсонщини можуть безкоштовно почитати книгу "Мистецтво жити під час хіміотерапії", яку чекали по всій Україні

31 жовтня звершився місяць підвищення обізнаності про рак молочної залози. Цього року до нього долучилася і бібліотеки Херсонської області. Окрім інших заходів вони пропонують своїм відвідувачам познайомитися з книгою харків'янки Альони Воробйової "Мистецтво жити під час хіміотерапії", яка показує внутрішній світ жінки, якій діагностували рак, і її почуття під час проходження хіміотерапії. Це артбук, до якого увійшли щоденникові записи авторки і роботи 10 фотографів, кожен з яких зробив свій артпроєкт з Альоною як головною героїнею. Як каже сама Альона Воробйова, книга не про те "як я перемогла рак", а скоріше про страх смерті, самотність і про потенціали, які є в цих станах. Вступне слово для артбука зробив український письменник Сергій Жадан. Книга створена в рамках проєкту Українського культурного фонду і мешканці Херсонщини можуть взяти почитати її безкоштовно у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара, Херсонській обласній науково медичній бібліотеці та ще у 14 бібліотеках області.
Альона захворіла на рак молочної залози у 38 років, як і колись її мама. Але мама відмовилася лікуватися, злякавшись хіміотерапії, її наслідків, втрати волосся, а з ним - жіночності. Альоні тоді було 16 років, і вона добре пам'ятає ті жах і страх, що переживала її мама. Коли Альона дізналася про свій діагноз, вже її старшій доньці було 16, а сама вона зіткнулася з тим же страхом: "без волосся я буду не жінка, недостатньо жінка". Але не могла дозволити собі злякатися і програти. Тому що знала, як страшно буває дітям, коли їхня мама помирає.
Альона Воробйова відома у Харкові як організаторка концертів, фестивалів та інших культурних подій. На пост у Фейсбуці про те, що їй діагностували рак молочної залози, відгукнулися сотні артистів, письменників, художників та інших митців з різних країн. "Я мріяла написати книгу, присвячену мамі, з раннього дитинства. Коли мами не стало, ця мрія стала ще важливішою для мене. Але в щоденній суєті у мене не вистачало часу навіть подумати, про що буде книга. І ось у такий несподіваний спосіб моя мрія збулася. Причому цей артбук врятував і мене: зйомки, планування, спілкування, бажання закінчити книгу і дати іншим жінкам те, чого так не вистачало мені, коли я дізналася, що у мене рак - все це дуже допомагало відштовхуватися від дна, коли здавалося, що простіше залишитися там"- розповідає Альона.
Важливість артбука у вступному слові до нього зазначає Сергій Жадан: "Книга, за великим рахунком, не лише про Альону та її історію - вона про всіх нас. Про нашу готовність говорити й не здаватися, про нашу здатність допомогти, про наші можливості, про нашу силу. Ця історія може багато чого навчити. Головне - не боятися вчитися. І не боятися любити".
Ідея створення такого артбука народилася у Альони під час спілкуванні з друзями з арт-середовища. Спочатку щоденникові записи і пости в соцмережах про своє лікування авторка робила, скоріше, для себе. Друзі-фотографи влаштовували творчі фотосесії з нею, щоб підтримати і допомогти відволіктися. Координаторка випуску книги культурна менеджерка Марія Какуріна, впевнена: "Ми забуваємо часто, що мистецтво - це інструмент, який може багато чого змінити в житті окремої людини, цілих груп, країн. Цей артбук - він саме такий".
Артбук вийшов наприкінці вересня 2020 року у харківському видавництві "Віват", яке відоме своєю відкритістю до соціально важливих тем та проєктів. "Мені здається, що якби Альона не звернулася в наше видавництво, ми б самі бігали за нею і пропонували випустити артбук "Мистецтво жити під час хіміотерапії" саме у нас"- жартує директорка видавництва Юлія Орлова.
Проєкт по створенню артбука реалізовано благодійним фондом "Артдача" за підтримки Українського культурного фонду. В рамках цієї співпраці всі книги передають онкологічним центрам, бібліотекам і галереям у всіх областях України. "Коли ми формували списки для відправки, у нас тільки для Львівської області просили 300 книг - розповідає Альона Воробйова. - І це підтверджує, що зусилля людей, які зі мною створювали цей артбук, і мої страждання, переживання близьких за мене - все не дарма".
На сторінках проекту в соцмережах є посилання на карту з позначеними місцями, де будь-хто може подивитися і почитати артбук "Мистецтво жити під час Хіміотерапії" абсолютно безкоштовно. Карта постійно оновлюється.
Прочитати книгу ви можете у таких бібліотеках вашого регіону (радимо попередньо уточнити чи є книга в наявності і чи працює бібліотека):
- Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара
- Білозерська районна бібліотека ім. Петра Григоренка
- Бериславська центральна районна бібліотека
- Великоолександрівська районна ЦБС
- Голопристанська міська бібліотека
- Базова бібліотека Іванівської селищної ради
- Каланчацька центральна бібліотека Каланчацької ЦБС
- Скадовська ЦБС
- Каховська районна об'єднана бібліотека ім. Миколи Братана
- Чаплинська центральна бібліотека
- Нижньосірогозька центральна районна бібліотека
- Олешківська центральна районна бібліотека
- Новокаховська центральна міська бібліотека
- Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки Херсонської ЦБС
- Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова
- Бюджети місцевих громад поповнять доходи одноосібників Херсонщини
- Херсонський патрульний взяв участь у «Іграх нескорених»
- В пригороде Херсона построят электростанцию на участках площадью 18 га
- В Херсоне подозреваемого в участии в «самообороне Крыма» отпустили под залог
- На засідання виконкому винесуть питання про підняття тарифів на проїзд
- Херсонських медпрацівників безкоштовно перевозитимуть міським електротранспортом
- У підконтрольній Росії Євпаторії провалюється курортний сезон
- Гордеев отдал участок на берегу Днепра под перевалку в аренду на 30 лет
- Сервісний центр МВС у Генічеську тимчасово закрито на карантин
- ФСБ час держала на админгранице Крыма и Херсонщины крымского пловца Софяника
- Просмотров: 450
- 0
- 0