В рейтингу фінансової спроможності краща херсонська ОТГ посіла 65 сходинку з 366


27 июля 2017 года.

Оцінку фінансової спроможності 366-ти ОТГ проведено групою фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоніна підставі результатів моніторингу виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2017 року та за 4 основними показниками, які відображають:

- власні доходи на 1-го мешканця;
- рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);
- питому вагу видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах ОТГ (без трансфертів з державного бюджету);
- капітальні видатки на 1-го мешканця (без субвенцій з державного бюджету).

На підставі зазначених показників сформовано загальний рейтинг ОТГ. Виходячи із чисельності населення ОТГ, загальний рейтинг позначено відповідними кольорами, які відповідають такій кількості мешканців: - понад 15 тис.осіб, - від 10 до 15 тис. осіб, - - від 5 до 10 тис.осіб, - менше 5 тис.осіб.

Аналіз свідчить про те, що найнижчі показники фінансової спроможності характерні для більшості невеликих громад. Виняток становлять окремі невеликі громади на території, яких розміщені бюджетоутворюючі підприємства та потужні підприємства реального сектору
економіки.

Наявність закономірності між фінансовою спроможністю та чисельністю населення громади можна пояснити тим, що у великих громадах більш вигідно розвивати малий та середній бізнес, оскільки там є достатній трудовий ресурс, більш ємний місцевий ринок збуту товарів і послуг та кращі перспективи для сталого розвитку громади.

Великі громади мають більший потенціал та більше можливостей для забезпечення належного утримання об'єктів інфраструктури, функціонування закладів та установ комунальної власності, а органи місцевого самоврядування можуть забезпечити надання якісних публічних та комунальних послуг.

Найвища позиція серед херсонських ОТГ - у Зеленопідської громади, яка посіла 65 сходинку рейтингу. На 122 місці - Тавричанська ОТГ, на 140 - Чаплинська ОТГ, Великокопанівська ОТГ на 164 місці, Каланчацька - на 168. Музиківська ОТГ - на 171 місці. Найнижча позиція серед херсонських ОТГ - у Гладківської громади. Вона розташувалась на 361 місці.

Деталі рейтингу фінансової спроможності ОТГ можна переглянути за посиланням

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости