В обласному архіві відкрилася виставка, присвячена Українській революції 1917-1921 років


6 апреля 2017 года.

В експозиції виставки представлені документи із фондів державного архіву області та центральних державних архівних установ України, які створюють цілісну картину революційних подій на Херсонщині, як складової частини Української революції 1917-1921 рр, повідомляє сайт ОДА.

Представлені документальні пам'ятки, що характеризують як дії центральних органів влади, так і місцевих установ та організацій доби національних змагань. Це універсали, закони, постанови, накази, обіжники, телеграми, які відображують першочергові заходи уряду щодо введення в обіг українських грошових одиниць, зняття символів Російської імперії, визнання української мови державною, випуск власних поштових марок тощо.

Протоколи регіональних з'їздів відображають розвиток національної ідеї від культурно-територіальної автономії до самостійної держави.

Також було представлено документи місцевих органів влади, урочисті обітниці службовців на вірність Українській Державі, документи про вивчення української мови, письма і діловодства, які характеризують діяльність Херсонської української громади і її активних представників.

Крім того, представлено фотографії та автографи діячів української громади, відображено грандіозний видавничий проект Херсонського товариства "Українська книгарня" із друкування "Українського Євангелія", яке розповсюджувалось по всій Україні. Багато інших документів демонструють події Української революції 1917-1921 рр. на Херсонщині, що стали підставою сучасного національно-державного відродження України.

Нагадаємо, що відвідувачі державного архіву мають можливість знайомитись із документами виставки до 20 квітня 2017 року.

 

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап