В Херсоні обговорили запровадження моделі спів-фінансування ЗПТ


30 сентября 2016 года.

У Херсоні 29 вересня відбулось чергове засідання робочої групи з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ послуг, на якій обговорили моделі спів-фінансування ЗПТ у місті.

«У разі прийняття моделі спів-фінансування програми ЗПТ пацієнтами, відпуск препаратів для ЗПТ може здійснюватися через комунальний заклад «Аптека No3», за попередньою домовленістю», - комментує виконавчий директор ХМГО «Асоціація 21 століття» Ярослав Зятюк.

ХМГО «Асоціація 21 століття», яка впроваджує пілот «Сталість ВІЛ-послуг» у Херсоні, представила на засіданні аналітичний звіт дослідження«Аналіз готовності і спроможності учасників програм ЗПТ та інших пацієнтів з опіоїдною залежністю платити за деякі складові програми ЗПТ» та його ключові рекомендації.

«Пацієнти ЗПТ в цілому готові частково співоплачувати програму ЗПТ (67%) , проте сума співоплати може бути мінімальною - до 200 грн. за місячний курс терапії . Для багатьох пацієнтів готовність до співоплати залежить від суми, яку потрібно буде платити», - відзначив головний лікар Херсонського обласного наркологічного диспансеру Іван Гаркуша.

На засіданні робочої групи обговорювали, що пацієнти ЗПТ готові вже сьогодні платити за деякі додаткові послуги, найпопулярнішими серед яких є рецептурна купівля препарату в аптеці (33%), отримання препарату на кілька днів наперед (24%), інша лікарська форма терапії (бупренорфін, 16%) . Добова доза препарату, яку отримують пацієнти, не впливає на суму, яку вони готові співоплачувати за ЗПТ. Потенційні пацієнти готові були б оплачувати деякі додаткові послуги програми ЗПТ, такі як забезпечення анонімності (39%) , отримання препарату на декілька днів наперед (36%) , рецептурне придбання препарату в аптеці (34%) .

Після затвердження моделі спів-фінансування ЗПТ команда пілоту у Херсоні буде готувати нормативну базу для запровадження такої практики у місті.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап