У Новокаховській ОТГ запровадять «Бюджет участі»

У Новокаховській ОТГ запровадять «Бюджет участі»
19 декабря 2019 года.

Вже наступного року в Новокаховській ОТГ планують запровадити Громадський бюджет. Взяти участь в ньому зможуть мешканці громади віком від 14 років.

Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 13 грудня 2019 року організувала ГО "Центр UA".

На зустрічі представники місцевої влади, громадські активісти та представники Агенції розвитку обговорили шляхи залучення громадян до розподілу бюджету громади. Найбільше уваги було приділено принципу розподілу коштів та визначенню переліку заходів, які слід фінансувати за принципами «Бюджету участі».

На думку менеджера Агенції регіонального розвитку Новокаховської ОТГ Олексія Масюткіна, у положенні, яке розроблять експерти агенції слід передбачити список заходів, які заборонено фінансувати шляхом Громадського бюджету.

«Ми вивчаємо досвід інших міст та сіл і бачимо, що дуже часто керівники комунальних підприємств чи організацій намагаються за рахунок коштів, передбачених на громадські проекти, профінансувати якісь роботи у себе. Це спотворює свою ідею і ми спробуємо не допустити таких випадків у нас», - розповів він.

З ним не погодилися представниці Центральної міської лікарні.

«Наприклад, у нас у статуті передбачена можливість отримання 20% допомоги від спонсорів та міжнародних проектів. Але, ми б хотіли теж мати право брати участь у бюджеті участі, подавати свої проекти. Адже ми такі самі громадяни, і надаємо допомогу нашим громадянам. Тож, вважаю, що обмежувати участь - несправедливо», - каже представниця профспілки Міської клінічної лікарні Олена Шовкутенко.

Її підтримали представники інших бюджетних установ.

Окрему увагу, під час публічної консультації, приділили процедурі подання проектів громадянами та голосування. Учасники заходу визначили, що подавати проекти та голосувати за них можуть громадяни, котрі досягли 14 років. Участь у громадському бюджеті, також можуть брати громадські організації.

Не оминули і питання фінансового забезпечення.

нк

Більшість експертів у сфері Громадського бюджету рекомендують встановлювати суму в 10% від бюджету розвитку на проекти громадського бюджету, але представники новокаховської Агенції регіонального розвитку поки не можуть сказати, яке рішення приймуть депутати.

Насамкінець, учасники консультації визначили шляхи розповсюдження інформації про можливість участі у Громадському бюджеті. Присутні зауважили, що найкраще інформувати громадян на зборах села та вивістити інформаційні стенди у клубах та в старостаті. Окрім того, інформацію слід розповсюджувати у соціальних мережах та на офіційному сайті ОТГ.

"Інформування громадян є, напевне, найважливішим елементом впровадження Громадського бюджету. І це не лише про подачу заявок, але і про голосування за проекти. Цілком ймовірно, що керівництву ОТГ доведеться передбачити певні кошти на промоцію Громадського бюджету. Це цивілізований шлях, який допоможе пояснити мешканцям вигоди, які вони отримають від участі", - зауважив представник ГО "Центр UA" у Херсонській області Сергій Нікітенко.

За підсумками заходу учасники домовились внести обговорені зміни у проект положення про Громадський бюджет.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою", що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина