У Новій Каховці стартує проект «Чистіші річки – чистіші моря»


17 августа 2020 года.

У 2019 році за ініціативою Новокаховської міської громадської екологічної організації «Мама-86-Нова Каховка» відбулася кампанія з дослідження забруднення берегової смуги поверхневих вод Херсонської області, повідомляє Online НК.

В результаті виявлено пластикових відходів - 56 %, паперу та картону- 19,46%, будматеріалів, кераміки, скла - 11,12%, металу - 7,47%, гуми - 2,57 %, обробленого дерева - 2,03%, текстилю - 1,38% та інших відходів - 0,04 %. Все це сміття потрапляє через Дніпро до Чорного моря і є однією з найбільших загроз для його екосистеми, а також для здоров'я та економічного добробуту людини.

Проект " Чистіші ріки - чистіші моря" ("Cleaner rivers- cleaner seas," CRoCuS), в якому одним з партнерів є організація «Мама-86-Нова Каховка», націлений на зменшення засмічення річок і, отже, засмічення моря.

Проект Крокус (CRoCuS) - це загальна праця громадських організацій - партнерів проекту WiSDOM та Ecotox (Молдова), «Мама-86-Нова Каховка» (Україна), Oancea City Hall (Румунія) під керівництвом провідного партнера - фонду Earth Forever Foundation (Болгарія), які об'єдналися, щоб виробити інноваційні інструменти для швидкої оцінки річкового сміття та утилізації відходів, пропагувати методи сталого управління відходами, ділитися передовими практиками. Проект здійснюється за фінансової допомоги Європейського Союзу та вписується в загальну для всього Європейського Союзу мету щодо скорочення кількості сміття в морі та сприяє розвитку здорового та безпечного середовища в Чорноморському регіоні і, отже, - поліпшенню санітарного стану рекреаційної зони берегової смуги Каховського водосховища та Дніпра.

В рамках реалізації проекту на території Новокаховської міської ради буде проведена широка кампанія з підвищення обізнаності населення, щоб запобігти засміченню Дніпра та зменшити його обсяг. Громада буде залучатися до акцій з прибирання берегової смуги Дніпра. Заплановано придбання обладнання для пресування пластику, дроблення гілок, пилососу для збору листя, будівництво компостних приладів для органічних відходів. Актуальними будуть популяризація розробленого під час проекту мобільного додатку з виявлення місць стихійних звалищ в межах берегових смуг та обмін кращими практиками з партнерами з Болгарії, Румунії, Молдови.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости