Суд відмовив Владиславу Мангеру у позові до журналіста

Суд відмовив Владиславу Мангеру у позові до журналіста
6 января

Херсонський міський суд відмовив Владиславу Мангеру у позові до херсонського інтернет-видання "Мост" та його редактора Сергія Нікітенка про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації.

Про це йдеться у рішенні суду від 28 грудня 2020 року, повідомляє ІМІ. 

У березні 2020 року адвокати на той час голови Херсонської облради Владислава Мангера Андрій Мурашкін та Дмитро Ільченко звернулися до суду з позовом до Сергія Нікітенка, обґрунтовуючи вимоги тим, що на сайті "Моста" була опублікована стаття, у якій згадується ім'я позивача. Мова йде про публікацію від 3 березня 2020 року "Адвокат Левіна подав апеляцію на рішення про екстрадицію".

Адвокати у позові вказали, що твердження "Херсонський адвокат Ігор Мокін, якого Мангер найняв для Олексія Левіна (Москала) у п'ятницю, подав апеляцію в Болгарії" є недостовірними та такими, що ганьблять честь, гідність та ділову репутацію Владислава Мангера.

"У статті жодним чином не обгрунтовано такі відомості, а також відсутні посилання на будь-які докази", - вказали адвокати.

"Це дивні твердження, адже в замітці чітко написано, що інформацію про те, що адвокатів Левіну найняв Мангер, нам надали наші власні джерела у правоохоронних органах, які ми, звісно, розкривати не будемо. В принципі, потім ці повідомлення джерел підтвердилися і ми з відкритих джерел, та зі свідчень у судах, отримали докази щільної співпраці адвокатів майже всіх обвинувачених у справі про вбивство Каті Гандзюк", - прокоментував Сергій Нікітенко.

Суд, розглянувши матеріали справи, прийшов до висновку, що відповідач у своїй статті надав власну оцінку, яка сформувалася у нього на основі загальновідомого факту стосунків між Владиславом Мангером та Олексієм Левіним (Москаленком), тобто висловив суб'єктивні оціночні судження з приводу дій позивача, використавши словосполучення "найм адвоката", яке в силу вимог закону, не підлягає спростуванню та доведенню його правдивості.

Окрім цього, суд дійшов висновку, що поширена Сергієм Нікітенком інформація стосовно Владислава Мангера є суспільно значимою, тобто вона була предметом громадського інтересу на час поширення такої інформації, оскільки стосувалася розслідування кримінальної справи порушеної за фактом нанесення тілесних ушкоджень Катерині Гандзюк, які призвели до її смерті, тому висловлювання щодо "найму адвоката" одним із "фігурантів справи" іншому не містить фактичних даних, а є його оціночним судженням щодо цих подій та явищ.

У адвокатів Мангера є можливість подати апеляцію протягом 30 днів з дня складення повного тексту рішення суду.

Як повідомляв ІМІ, у липні 2017 року голова Хероснської облради Валадислав Мангер подав до суду на автора телепрограми "Есть предел" Сергія Нікітенка. Він вимагав спростувати інформацію, поширену у випуску програми під назвою "Кто вы, мистер Мангер?". Фільм був присвячений біографії й, зокрема, політичній кар'єрі голови облради.

Херсонський міський суд визнав факти, викладені у фільмі такими, що не відповідають дійсності, але влітку 2018 року Верховний суд скасував це рішення і визнав, що херсонський суддя Дімітрій Гаврилов неправильно застосував норми законодавства.

18 червня 2018 року в Херсоні двоє невідомих побили журналіста, керівника "Моста" Сергія Нікітенка. Нікітенко пов'язує інцидент виключно зі своєю професійною діяльністю. У лютому 2019 року юрист Масі Найєм заявив, що Мангер може бути причасним до цього нападу.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости