Скадовський районний суд провів перше засідання в режимі відеоконференції


29 апреля 2020 года.

28 квітня у Скадовському районному суді Херсонської області було вперше проведено відеоконференцію за допомогою онлайн-додатку «EasyСon». Про це повідомляє прес-служба суду.

Нагадаємо, 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України № 540-IX від 30 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

До статті 212 Цивільного процесуального кодексу України (частина четверта) та статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (частина четверта) було внесено зміни, згідно яких учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України".
Наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким визначено порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також порядок підготовки та проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

Система працює з 9 квітня 2020 року, і учасники судових процесів можуть звертатись із заявами про участь у засіданнях у режимі відеоконференції.
Учасники справи можуть подати заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання та за умови бути попередньо зареєстрованим в системі «EasyСon» за допомогою ЕЦП та мати справне аудіо - відео обладнання.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости