Розпочалися підготовчі роботи зі створення національного природного парку «Кам'янська січ»


13 мая 2015 года.

Землевпорядники Херсонщини розпочали підготовчі роботи зі створення національного природного парку «Кам'янська січ».

Наразі уточнюється та поновлюється інформація стосовно власників та користувачів земельних ділянок, котрі планується включити до національного парку згідно з наявною експлікацією земель та орієнтовних меж на території Бериславського району Херсонської області.

Йдеться про близько 8385 га земель водного фонду, 3344,3 га земель сільськогосподарського та 1525,4 га земель лісогосподарського призначення. 
Передбачається також до території «Кам'янської січі» включити окремі ділянки Шилової Балки та земель Веселівської сільської ради. Землевпорядники зараз відпрацьовують відповідні картографічні матеріали.

«Територія із земель Качкарівської, Милівської, Новокаїрської, Новорайської та Червономаяцької сільських рад Бериславського району, котра відповідно до наукового обґрунтування буде включена до проектованого національного природного парку «Кам'янська січ», є цінним природним комплексом, що має однаково велике як природоохоронне, так і історико-культурне значення», - зазначила Оксана Зінова, заступник начальника Головного управління Держземагентства у Херсонській області

Довідково: Національний природний парк «Кам'янська січ» розташований на землях, де у ХVIII столітті знаходилася Кам'янська Січ.

На цій території і досі зберігаються залишки близько 150 курганів, древніх поселень, маєтків, старовинних монастирів.

Флора цього унікального об'єкта природно-заповідного фонду налічуватиме 582 види рослин, які у природі вже не існують, але збереглися у спеціально створених умовах. Серед них - 52 раритетні види.

Теги: нацпарк
Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости