Правоохоронці закрили справи щодо рейдерства “Херсонбуду”, рятуючи репутацію Володимира Сальдо

Правоохоронці закрили справи щодо рейдерства “Херсонбуду”, рятуючи репутацію Володимира Сальдо
15 июля 2019 года.

11 липня, під час наради правоохоронних органів у Херсоні стало відомо, що кримінальне провадження проти рейдерів «Херсонбуду» ... закрито 2 липня. Без вивчення матеріалів, доказів, після майже 2-х років бездіяльності і затягування слідства.

Про це повідомили активісти «Стоп корупції».

Ще тиждень тому, 4 липня правоохоронці пообіцяли журналістам прискорити хід слідства у кримінальних провадженнях щодо рейдерів ПАТ «Херсонбуд» і визнали, що слідство затягується. Навіть прозвітували, що притягли винних у затягуванні до дисциплінарної відповідальності.

Тобто, під час візиту журналістів 4 липня, провадження були ще відкриті. А за тиждень оголошують про те, що вони закриті ще 2 липня.

Цікаво, що кримінальне провадження проти рейдерства ПАТ «Херсонбуд» вже було закрите заступником начальника СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області капітаном поліції Станіславом Чорним напередодні Нового року 31 грудня 2018 року. Після двомісячного розгляду та численних скарг на затягування суддя Радченко Г.П. визнала закриття справи незаконним і постановила відкрити кримінальне провадження. І от несподіванка: постанова того ж Чорного  про закриття справи від 02.07.2019 один в один збігається з постановою від 31.12.2018 р., яку вже визнано незаконною.

«Ймовірно, справи закрили нашвидкоруч і заднім числом. Нічого не дослідивши і не врахувавши наявні докази», - вважають юристи «Херсонбуду».

 За наявною інформацією, за 2 роки слідства жодному рейдеру не оголосили підозру. Активісти і журналісти завітали до міського та обласного відділення поліції і прокуратури, де їм пообіцяли розібратися з причинами затягування справ.

Як раніше з'ясували журналісти, захоплення підприємства відбувалося за причетності депутата Херсонської міської ради Володимира Сальдо. Цікаво, що сьогодні Володимир Сальдо намагається потрапити до Верховної Ради України. Журналісти підозрюють, що саме в інтересах кандидата у народні депутати Сальдо і були закриті провадження. Адже причетність кандидата до рейдерства і оголошення йому підозри поставлять хрест на політичній кар'єрі Сальдо.

Відомо, що 2 роки тому, у червні 2017 року, група осіб, за якими стоїть екс-мер Херсона Володимир Сальдо, з метою заволодіння майном підприємства на суму більше 500 млн гривень, підробили рішення власника ПП «ВФ «Паритет» про продаж частки в статутному капіталі ТОВ «КПД-5С» - фірми, в якій зберігалося майно ПАТ «Херсонбуд». У подальшому низка державних реєстраторів і нотаріусів за цими підробними документами переписали на рейдерів частки майна ПАТ «Херсонбуд» - будівельної компанії, яка належить родині Бориса Сандика. Чисельні суди довели факт рейдерства. Утім, ані замовники рейдерства, ані виконавці - нотаріуси і реєстратори - досі не покарані через зволікання правоохоронних органів Херсона.

Щодо зазначених подій СВ Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у цілій низці кримінальних проваджень, утім поліція, прокуратура і суди затягують слідство.

Активісти і журналісти 4 липня завітали до Херсонського міського та обласного відділення поліції і прокуратури, вимагали оголосити підозри замовникам рейдерства і реєстраторам, які відверто порушували закон та вчиняли реєстраційні дії попри постанову Мінюсту і рішення Верховного суду, якими визнано незаконність перереєстрації корпоративних прав та майна ПАТ «Херсонбуд» на підставних осіб з кола депутата Сальдо.

Заступник начальника слідчого відділу Віктор Баранецький пообіцяв розібратися та надати вичерпну відповідь по кримінальним провадженням. Як він розповів активістам, напередодні слідчого по справам ПАТ «Херсонбуд» вже притягнули до дисциплінарної відповідальності через затягування справ та призначили нову слідчу групу. Тобто про закриття справи ніякої мови не було.

І Херсонська міська прокуратура, яка веде процесуальне розслідування кримінальних проваджень, напередодні також офіційно визнала факт затягування справ та надала письмові вказівки слідчому. Керівник прокуратури пообіцяв протягом доби повідомити склад нової слідчої групи.

Поспішне закриття кримінального провадження буде оскаржене в суді. Родина Сандиків вже подала до суду з вимогою визнати незаконною постанову слідчого про закриття кримінального провадження. Судове засідання призначене на 16 липня, скаргу розглядатиме суддя Мусулевський.

Журналісти й активісти надалі стежитимуть за ходом слідства щодо рейдерства будівельної компанії у Херсоні.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап