На Херсонщині жителі вдруге перекрили дорогу на курортний Генічеськ

На Херсонщині жителі вдруге перекрили дорогу на курортний Генічеськ
25 июня 2020 года.

Жителі Новотроїцького району у селі Чкалове перекрили дорогу Р-47. Протягом години рух транспорту був заблокований. У такий спосіб люди виступають проти створення однієї об'єднаної територіальної громади, як передбачено новим перспективним планом, затвердженим Кабміном.

З транспорантами у руках жителі Чкалового, Новотроїцького, Сиваського та Громівки вдруге за місяць вийшли на дорогу. Свої дії пояснюють бажанням бути почутими.

"Ми неодноразово писали листи в область, столицю. Намагалися достукатися до різних інстанцій, пояснити, що людей не влаштовує варіант "один район - одна громада". Та нас не чують, тому ми знову на дорозі", - розповів голова Чкалівської сільської ради Володимир Сапрон.

Як і обіцяли.На Херсонщині жителі вдруге перекрили дорогу на курортний ГенічеськFacebook/Олена Олійник
За словами Володимира Сапрона, в області створювалась робоча група, вивчалось питання, заслуховували прихильників та противників такої схеми децентралізації.

"Думки розділились, але ж не можна не враховувати, що ті, хто за чотири громади - це 65 відсотків населення району, і це - більшість, яку зараз не чують".

12 червня Кабінет міністрів України видав розпорядження "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Херсонської області". За ним Новотроїцький район об'єднується в одну громаду.

новотроицк

"Це рішення остаточне. Залишилась тільки Верховна Рада, яка прийме законопроєкт про адмінтерустрій", - прокоментувала Суспільному експертка із питань децентралізації, керівниця Херсонського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" Оксана Сілюкова.

Та жителі Новотроїцького району вірять, що ще зможуть вплинути на ситуацію. Як розповів Володимир Сапрон, 22 червня за результатами діяльності робочої групи облдержадміністрації направили листа про можливість перегляду перспективного плану до Мінрегіону.

новотроицк

"Тепер треба, як кажуть у народі, зробити до цього листа ноги і супроводжувати його у Києві. В нас є ще час, поки Верховна рада не прийняла рішення. Я збираюсь поїхати туди наступного тижня".

А поки, як запевнили організатори акції, дорогу перекриватимуть щотижня. На їх думку, це - єдиний варіант привернути до себе увагу.

Що відомо

 

  • 19 червня жителі чотирьох громад Новотроїцького району перекрили дорогу Р-47. Вони проти створення однієї ОТГ, як передбачається новим перспективним планом, затвердженим Кабінетом міністрів. Люди проводили збори, обговорення, зустрічалися із районною та обласною владою, але, кажуть, - їх не почули.
  • Перша акція протесту відбулась 12 травня, тоді вони провели спільний мітинг , на якому виступили проти створення однієї громади.
  • Жителі сіл Щасливцеве, Генічеська Гірка, Стрілкове та селища Приозерне Генічеського району Херсонської області виступають проти загального об'єднання в одну Генічеську громаду. Вони хочуть об'єднатися в громаду Арабатської стрілки і своє невдоволення рішенням Кабміну висловили у листі до президента. 15 червня лист із підписами відправили до адміністрації президента.
  • 12 червня на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України було визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад усіх областей з доопрацюванням.
  • Кабінет Міністрів України на засіданні 29 квітня затвердив перспективні плани формування територій громад трьох областей - Херсонської, Хмельницької та Луганської. На Херсоншині за цим планом має бути створено 49 ОТГ. Всі населені пункти Новотроїцького району Херсонської області мають об'єднатися в одну ОТГ.

 

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости