На Херсонщині відкрили виставку присвячену пам’яті жертв Катинської трагедії

На Херсонщині відкрили виставку присвячену пам’яті жертв Катинської трагедії
12 апреля 2019 года.

11 квітня, у стінах Херсонського обласного художнього музею ім. Шовкуненко відбулося відкриття виставки, присвяченої пам'яті загиблих польських військовополонених, що стали жертвами жорстоких сталінських репресій.

Виставка «Катинський злочин: Правда і пам'ять» підготовлена ??Музеєм Незалежних Традицій і об'єднанням «Катинська родина» м. Лодзь (Польша). Вона розкриває істину катинського злочину, а також є шаною вбитим у Катині, Харкові та Твері польським військовополоненим табору в Козельську, Старобільську і Осташкові. Виставка спрямована насамперед до громадян України, особливо до молодого покоління, та є своєрідною мірою запобігання будь-якого прояву тоталітаризму.

Про історію і наслідки катинського злочину, а також про передумови створення презентованої виставки присутнім розповіли представники Генерального Консульства республіки Польщі в Одесі, директор Херсонського обласного художнього музею ім. Шовкуненко Аліна Доценко.

«Квінтесенція виставки полягає у її назві - «Правда і пам'ять». Історичні умови та наслідки катинського злочину тісно пов'язані з історією України. Мета даної виставки - спонукати людей усвідомити всю трагедію історії та не повторювати минулих помилок», - зазначила у своєму виступі Аліна Доценко.

Присутній на виставці заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь наголосив, що майже 80 років тому радянська влада вчинила один із найбільших своїх злочинів - розстріл ні в чому не винних людей.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости