На Арабатській Стрілці виступають проти об’єднання з Генічеськом


21 мая

З позовною заявою з проханням скасувати рішення уряду звернулась Щасливцевська сільська рада Генічеського району. Підставою для цього став затверджений Кабінетом Міністрів 29 квітня оновлений перспективний план формування територій громад Херсонщини, за яким у цьому районі має бути створена одна об'єднана територіальна громада з центром у Генічеську. Про це повідомляє видання Новий день.

Як пояснили 19 травня на пресконференції для регіональних журналістів заступник міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода та голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою, народний депутат Віталій Безгін, від ідеї створення ОТГ на Арабатській Стрілці в уряді відмовилися одразу. Обговорювалась лише ідея створення в районі двох ОТГ - з центрами у Генічеську і Риковому. Однак цей варіант теж визнали недоцільним.

Аналогічна ситуація була і з Новотроїцьким районом, в якому спочатку планували створити 4 ОТГ. Та за новим перспективним планом там теж має з'явитись одна об'єднана громада.

- В Генічеському районі напевно було б правильно створити дві громади: в південній і північній його частинах. На жаль, на півночі не виявилось потужного центру. А ось створення ОТГ на Арабатці визнано недоцільним. Рішення було непростим, але державницьким. Бо небезпечно мати невелику громаду біля окупованого Криму. І це той виняток, на який було варто піти, - сказав Віталій Безгін.

- Генічеська ОТГ буде однією з найбільших в Україні. А велика громада з великим ресурсом може забезпечити більшу кількість якісних послуг. Думаю, ті жителі, які виступали за створення на Арабатці окремої ОТГ знайдуть в Генічеській громаді своє місце і під час місцевих виборів, і під час функціонування нової ОТГ, - додав В'ячеслав Негода.

З різкою критикою на адресу Негоди і Безгіна виступив Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко. Він нагадав, що їхня громада є фінансово спроможною та не залежить лише від туристичного збору, як вважають в уряді. Сільський голова сподівається, що суд скасує рішення Кабміна про затвердження нового перспективного плану.

Нагадаємо, що ініціатором створення ОТГ на Арабатській Стрілці свого часу була Стрілківська сільрада. Центром майбутньої громади вирішили обрати Щасливцеве. Пакет документів про її створення обидві сільради кілька разів подавали до Херсонської облдержадміністрації. Проте в наданих ОДА відповідях не було чіткої позиції щодо такої ініціативи і її відповідності українському законодавству.

Місцеві вибори в усіх ОТГ в Україні мають відбутися 25 жовтня. Відтепер усі ці громади можуть створюватися лише відповідно до затвердженого урядом перспективного плану.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап