Мер Голої Пристані розвінчав маніпуляції ЗМІ

Мер Голої Пристані розвінчав маніпуляції ЗМІ
22 апреля

Останнім часом для когось вже стало нормою паплюжити діяльність виконавчого комітету Голопристанської міської ОТГ та депутатів міської ради.

Про це повідомляє на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук міський голова Голої Пристані Олександр Бабич.

"Це те, на що мною багато разів зверталась увага: в передвиборчий період такої інформації та замовних статей буде багато. Все це - намагання підірвати довіру жителів ОТГ до місцевої влади та до мене особисто, як до міського голови. Прикро, що певними особами витрачається енергія та час, аби спаплюжити діяльність виконавчого комітету та міської ради, замість того, аби цю нерозтрачену енергію спрямувати у русло добрих справ. Маніпуляції навколо медичних районних закладів продовжуються. В інтернеті з'явилася стаття, що нібито я, як посадова особа органу місцевого самоврядування, особисто відмовляюся звільнити від сплати земельного податку районну лікарню", - заявив він.

Також він звернув увагу на те, що міський голова, по-перше, не є суб'єктом, який одноосібно приймає рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Голопристанської міської ради. Таке рішення приймають депутати на сесії міської ради. По-друге, податок на землю за рішенням органів місцевого самоврядування на наступний рік встановлюється в поточному році. Так передбачено статтями 269-289 Податкового кодексу України.

А оскільки рішення про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку є регуляторним актом, такий проєкт рішення, перед тим, як бути прийнятим як рішення ради, має пройти громадські слухання та має бути витриманим з точки зору норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».

По-третє. Змінити ставки зі сплати земельного податку на поточний рік не дозволяє той же Податковий кодекс України. А зміни в Податковому кодексі України, які відбулися Законом України № 530 від 30 березня 2020 року, стосуються лише єдиного податку для суб'єктів господарювання.

Автори однобоких статей не керуються нормами чинного законодавства, навіть не намагаються їх вивчити, а доносять через інтернет-ресурси скривджену особисту думку, чим вводять в оману населення.

"Тож хочеться довести до відома, що КП «Голопристанська ЦРЛ» звернулося з листом до виконавчого комітету міської ради 30.03.2020. У своєму листі КП «Голопристанська ЦРЛ» наголошує на тому, що КП «Голопристанська ЦРЛ» перетворено в неприбуткове підприємство в лютому 2020 року, у зв'язку із цим просить надати пільгу із земельного податку на земельні ділянки, які перебувають у нього на праві постійного користування. У своєму листі виконавчим комітетом міської ради було повідомлено районній лікарні про те, що ставки та пільги земельного податку, які застосовуються в 2020 році, прийняті рішенням міської ради № 1050 від 27 червня 2019 року, тобто в минулому році. А змінити такі ставки або встановити пільги по земельному податку на поточний рік в поточному році, відповідно до податкового законодавства, неможливо. Для цього мають бути внесені зміни до Податкового законодавства по принципу Закону України № 530, який надав право органам місцевого самоврядування в поточному році змінювати ставки єдиного податку на поточний рік", - заявив Бабич.

Вказані зміни до Податкового кодексу України дали б можливість органам місцевого самоврядування змінювати ставки земельного податку та встановлювати пільги, на поточний рік за рішенням органів місцевого самоврядування в поточному році.

Так, відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тож виконавчим комітетом Голопристанської міської ради розглянуто лист районної лікарні та підготовлено проєкт рішення, яким пропонується встановити пільгу на рівні 100% для закладів, що здійснюють діяльність за кодом економічної класифікації клас 86,10 «Діяльність лікарських закладів» на 2021 рік. Із вказаним проєктом рішення можна ознайомитися на офіційному вебсайті Голопристанської міської ради www.golapristan-mrada.gov.ua в розділі «Публічна інформація», «Регуляторна політика», «Оприлюднення проєктів регуляторних актів», 17 квітня 2020 року. Однак, звертаю увагу на те, що звільнення від сплати земельного податку не поширюється на ділянки, окремі будівлі, споруди або приміщення, які комунальне некомерційне підприємство здає в оренду (п. 284.3 Податкового кодексу України)", - вважає мер.

Підсумовуючи, він додав, що попри все, Голопристанська об'єднана територіальна громада інтенсивно розбудовується та розвивається, про що свідчать ремонти садочків та шкіл, освітлення вулиць, ремонти доріг, реконструкції об'єктів благоустрою, соціальні питання, такі як безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян в місті та на стадії завершення вирішення питання такого ж перевезення жителів Старої Збур'ївки тощо.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап