Майбутній заповідник "Амадока" на Херсонщині презентують у Швейцарії


23 ноября 2018 года.
Проект створення в селі Червоний Маяк Бериславського району Херсонщини історико-культурного заповідника "Амадока" на місці одного з перших на території України державних утворень місцевого населення часів античної римської доби буде презентовано на європейському археологічному з'їзді в місті Лозанна (Швейцарія).
Про це повідомляє Укрінформ.
До того проект презентують на першому Всеукраїнському археологічному з'їзді, який відбудеться в листопаді в місті Ніжин.
Довідка. На Херсонщині розпочали роботу над створенням у селі Червоний Маяк Бериславського району на археологічних пам'ятках національного значення історико-культурного заповідника під назвою "Амадока". Він включає в себе Червономаяцьке пізньоскіфське городище та Червономаяцький пізньоскіфський ґрунтовий могильник. Пізньоскіфське городище, що розташовувалося на території нинішнього села Червоний Маяк, було центром Нижньодніпровського пізньоскіфського царства - державного утворення, створеного на півдні України не прийшлими античними греками, а місцевим населенням, яке проживало на цій території. Це римська доба, ІІ століття до нашої ери - ІІІ століття нашої ери. У городищі могли проживати до 5 тис. осіб. Поселення було укріплене потужною оборонною стіною.
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости