Як очистити Херсон від корупції

Як очистити  Херсон від корупції
24 июля 2014 года.

Революція і подальша нестійка ситуація в країні поставили перед активістами Херсона важку дилему: а що робити з чиновниками часів Віктора Януковича? Не з тими, найодіознішими, корупційна причетність яких очевидна, а дрібнішими, які не хоч і не контролювали тіньові грошові потоки, але були гвинтиками системи з постачання відкатів нагору. Адже якщо сама державна система була перетворена в багаторівневий корупційний механізм, практично кожен з її працівників стає співучасником цього злочину.

Усунути від виконання своїх зобов'язань усіх чиновників, як це пропонують деякі міські активісти, можна, проте де знайти відповідну кількість підготовлених та ще й чесних фахівців їм на заміну? Інший спосіб - спробувати усунути не наслідки, а саму причину корупції, тобто, створити такі законодавчо закріплені правила гри для чиновників, які унеможливили би саму корупцію. І саме це є єдиним шляхом для порятунку міста від гідри корупції, яка розрослась до колосальних масштабів.

«Країні потрібен цей Закон. Нарешті потрібно запровадити прозорі механізми, і будь-хто причетний до "законного розкрадання" не зможе і надалі впливати на роботу державних органів влади. 
Але слід пам'ятати, що разом з прийняттям закону про публічні кошти, треба паралельно з законом вибраковувати з системи якнайшвидше людей, котрим чхати на будь-який закон, а головне - збагачувати себе та свою сім'ю та друзів»
, - вважає Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Вирішення - є!

На початку червня для громадських активістів усієї країни вперше замайоріла можливість радикально вирішити проблему корупції на усіх рівнях - законопроект №2012а «Про відкритість використання публічних коштів». Закон передбачає створення он-лайн платформи, де буде відображена інформація про усі витрати публічних коштів громадян починаючи від держбюджету та бюджетів міст і закінчуючи витратами комунальних підприємств.

Адже не секрет, що чиновницька корупція у міських кабінетах породжується і підживлюється закритістю, що, в свою чергу, породжує почуття безкарності. Відсутність або надмірна ускладненість доступу до інформації стала щитом, яким чиновники усіх ланок прикриваються перед громадою міста в своїх корупційних діях.

З прийняттям же закону №2012а ситуація може змінитися радикальним чином. Якщо раніше чиновники могли приховувати корупційні зловживання за сімома печатями службових таємниць, то відкривши дані про витрати публічних коштів, безкарно красти стане просто неможливо.

Як діє закон

Дані, що публікуватимуться на сайті, будуть достатньо конкретизовані: від інформації про замовника, ціни та вартості товарів до витрат на відрядження. З будь-якої точки планети ви зможете безкоштовно і в зручний спосіб прослідкувати, яким чином були витрачені кошти жителів міста, будь то будівництво школи або ремонт вулиць. І якщо кошти були витрачені не за цільовим призначенням або явно розкрадені - це теж буде відображено. Перевірити, на що і як чиновник витратив кошти буде легше, ніж оновити статус у odnoklassniki чи vkontakte.

2012а

За умови дії закону, стає непринциповим, хто саме займає ту чи іншу державну посаду. Адже навіть якщо при владі опиниться людина з темним корупційним минулим, в майбутньому вона не зможе повторити власні «подвиги». Адже кожне порушення з її боку буде зафіксованим та опублікованим, що напряму приведе її на лаву підсудних.

«Одразу хочу зазначити, що ще будучи депутатом Херсонської міської ради і, відповідно, членом «бюджетної комісії», завжди виступав за прозорість формування і витрачання бюджету міста, включаючи фінансові обороти комунальних підприємств. Тому зазначений законопроект я не вагаючись підтримав під час його прийняття за основу та буду підтримувати його прийняття й надалі», - розповів народний депутат України Андрій Путілов.

На думку нардепа, важливість та необхідність прийняття даного законопроекту викликана посиленням суспільного контролю за діяльністю органів державної влади та їх посадових осіб, зокрема органів податкової системи та розпорядників й одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів, крім того це неабиякий крок до становлення демократичних устоїв нашого суспільства сьогодні.

Подальші перспективи

3 червня 242 депутата Верховної ради проголосувало за прийняття в першому читанні закону № 2012а. 1 липня профільний комітет ради узгодив правки до закону і тепер він чекає голосування в другому читанні, яке заплановане вже на кінець липня.

Чи насміляться депутати проголосувати за закон, що відрізає їх самих від частини корупційних потоків, - далеко не факт. Проте на фоні все частіших розмов про можливий розпуск парламенту, якнайшвидше прийняття закону депутатами сьомого скликання стає принциповою річчю. Тільки такими законами ми можемо змусити наших чиновників дійсно «жити по новому» і реально врятувати країну від корупції.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап