Херсонські студенти відстоюють право на відпочинок

Херсонські студенти відстоюють право на відпочинок
29 марта 2014 года.

Кожен з нас чекає на літо, на сонце, на море та привітну погоду, а всі ті, хто навчається або працює в ХДУ, чекають ще й на подорож до свого улюбленого спортивно-оздоровчого табору «Буревісник», який щороку відкриває для них свої двері. Проте є люди, які прагнуть позбавити сотні студентів та викладачів можливості оздоровитися та відпочити у цьому прекрасному місці.

Починаючи з 1965 року, коли університету було надано земельну ділянку розміром більше ніж 5 гектарів в смт Лазурне Скадовського району Херсонської області, розпочалося будівництво спортивно-оздоровчого табору «Буревісник», участь у якому також приймали студенти та викладачі вузу. Шлях перетворення місця, де відпочивати було можливо тільки в наметі, у комфортабельний табір, в якому щороку сотні студентів та викладачів університету мають можливість відпочити та пройти навчальні практики, не був легким та безперешкодним.

Слід зауважити, що одним із стимулів відмінно навчатися та брати активну участь у громадському житті університету для студентів є можливість безкоштовного оздоровлення в улюбленому «Буревіснику».

Але починаючи з 2006 року, приватний підприємець Лабенська Юлія неодноразово намагається в судовому порядку позбавити університет земельної ділянки, на якій розташований «Буревісник». За певних обставин кілька споруд, що знаходяться на території табору, перейшли у її власність, і саме до цього вона апелює у своєму намаганні позбавити студентів та викладачів літнього відпочинку у «Буревіснику».

Ця судова суперечка затягнулась на довгих 8 років, і весь цей час керівництво університету стоїть на своєму і бореться за «Буревісник».

Разом із прокуратурою Херсонської області університет намагається оскаржити дії Ю.Лабенської, щоб повернути споруди у державну власність і не дати заволодіти всією землею «Буревісника». Найближчим часом відбудеться нове слухання, яке пройде в Одеському апеляційному суді, на якому знову постане питання земельної ділянки. Проте університету з кожним разом все важче й важче виступати проти комерційної структури і відстоювати своє право в суді. Та найцікавішим є те, що розгляд справи відбувається в письмовому провадженні, а це означає, що представників Херсонського державного університету навіть не запрошують до зали суду.

Звичайно, всі ми занепокоєні і безмежно обурені. Зараз студенти активно висловлюють свою позицію щодо цього питання, і за ініціативи ректора та активу університету було зібрано 260 голосів від студентських рад, які є представниками факультетів, на підтримку цілісності спортивно-оздоровчого табору «Буревісник». Ми віримо в українське правосуддя і маємо надію, що наш улюблений табір залишиться з нами!

Анастасія Бакуменко

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина