Херсонські козаки взяли участь у Великій козацькій раді

Херсонські козаки взяли участь у Великій козацькій раді
22 октября 2013 года.

20 жовтня делегація Херсонського коша Українського козацтва відвідала місто Скалат, Підволочиського району, що на Тернопольщині, де разом 250-ти козаками із понад 20-ти українських областей взяли участь у Великій козацькій раді.

І хоча під час даної ради Верховний Отаман Українського козацтва Ігор Вардинець за результатами роботи в 2013 році назвав Херсонську організацію, як одну з кращих РОДЗИНКОЮ ПОЇЗДКИ стала участь наших козачок в ХІ Всеукраїнському фестивалі козацької пісні «Байда», який відбувся в рамках святкування 500-річчя Скалата.
І не просто участь. Наші чарівні берегині Олена Пінка, яка виступила на фесталі зі спеціально написаною, на слова херсонського козака Руслана Білецького та музику Олександра Матвєєва, для нього піснею «Я повернусь» та сдентка Херсонського училища культури Надія Полянська не тільки зачарували тернопільців своїм співом, а й повернулися додому з ДИПЛОМАМИ ФЕСТИВАЛЯ ЗА 1 МІСЦЕ.

Для довідки:
Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні «Байда» започатковано у 2001 році Генеральною канцелярією Українського козацтва, Тернопільським крайовим кошем Українського козацтва імені Дмитра (Байди) Вишневецького спільно з Міністерством культури України та управлінням культури Тернопільської ОДА. Який вирішено щороку проводити у Тернополі та районах області.
У листопаді 2001 року фестиваль «Байда» було підтримано Указом Президента України «Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки», а також розпорядженням голови Тернопільської ОДА у2002 році «Про розвиток Українського козацтва на 2002-2005 роки на Тернопіллі».
За роки його існування було проведено одинадцять всеукраїнських фестивалів-конкурсів, що відбувалися у містах Вишнівці, Збаражі, Тернополі, а тепер і м. Скалат.
До участі у фестивалі допускаються солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі та хорові колективи. Обов'язкова умова для всіх учасників - виконання історичних, ліричних, жартівливих козацьких пісень та дум, чи українських народних пісень, пов'язаних з темою козацтва.

Цього року у фестивалі взяли участь колективи п'яти областей - Херсонщини, Черкащини, Криму, Буковини та Львівщини. Прибули й представники Братства Куркового із Польщі. Нажаль цього року самого фестивалю за святкуванням ювілею Скалата не помітили. Однак Верховний Отаман українського козацтва Ігор Вардинець вважає, що фестиваль житиме, просто зараз у нього не найкращі часи.
- Я просто навіть не сумніваюся в тому. Заберіть з історії України козацтво і того стрижня не буде. Тоді треба й гімн наш міняти, що ми не козацького роду, а якогось іншого. У фестивалю, як і вжитті є парабола - є підйом, є спад, - каже Отаман.

Ігор Вардинець вважає, що в Україні давно назріла необхідність зібрати Велику козацьку раду в столиці і об'єднати козацькі організації в потужний громадський рух, Гетьманом якого повинен бути Президент України.

Українське козацтво - міжнародна національно-патріотична і оборонно-спортивна, громадська організація громадян України та української діаспори, спадкоємець і продовжувач ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій. Українське козацтво є об'єднанням громадян для задоволення та захисту своїх законних, соціальних, національно-культурних, творчих, освітніх, наукових, оздоровчих та спортивних інтересів і являється добровільною, незалежною, добродійною, позапартійною громадською організацією.
Українське козацтво - правонаступник історичних гілок українського козацтва, які діяли на засадах відновлення незалежності України та її розбудови.

Херсонський Кіш Українського козацтва (крайова організація) був зареєстрований 27 березня 1992 року. До складу Херсонського коша входять всі районні товариства Українського козацтва, що знаходяться на території Херсонської області, а також ті, які знаходяться на території трьох районів м. Херсону.
Детальніше про роботу Херсонського коша можна дізнатися на офіційному сайті організації: http://www.kozatstvo.info/

Прес-служба Херсонського козацького полку Українського козацтва

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина