Херсонська міська рада попросить Гройсмана не приймати постанову щодо погашення заборгованості за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками


28 августа 2017 года.

Херсонська міська рада планує звернутися до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо недопущення прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками, наданими місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку у 2009 - 2014 роках».

Відповідний проект рішення опублікований на сайті міської ради.

Публікуємо повний текст звернення.

Вельмишановний Володимире Борисовичу!

Проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками, наданими місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку у 2009 - 2014 роках» (далі Проект постанови) передбачено, що місцеві бюджети щорічно, не пізніше 01 грудня відповідного бюджетного періоду, протягом 15 років, починаючи з 2017, здійснюють погашення заборгованості за середньостроковими позиками, що виникли за 2009 - 2014 роки, за рахунок коштів загального фонду місцевого бюджету, в розмірі близько 7 відсотків від її загального обсягу.

Розмір такої позички по м. Херсону становить 66,1 млн грн.

Звертємо Вашу увагу на те, що середньострокова позика надавалася місцевим бюджетам виключно у зв'язку з невиконанням державою гарантованих надходжень доходів І кошика для забезпечення виконання делегованих повноважень (освіта, охорона здоров'я, культура).

Внаслідок фінансової кризи на території міста не збиралися заплановані Міністерством фінансів України кошти від податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку із чим бюджет міста знаходився в постійній залежності від надання середньострокових позик. Тобто, дані позики були саме тим компенсатором недоданої дотації вирівнювання місцевим бюджетам.

Визначення цільового спрямування коштів на погашення боргу фактично зобов'язує органи місцевого самоврядування приймати рішення про місцевий бюджет з обмеженим використанням коштів загального фонду.

Проектом постанови, в порушення статті 7 Конституції України, за якою в Україні гарантується місцеве самоврядування, звужується самостійність місцевих рад у здійсненні власних повноважень, зокрема щодо використання коштів місцевих бюджетів, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Бюджетним кодексом України.

Від імені територіальної громади м. Херсона звертаємося з проханням врахувати інтереси місцевого самоврядування та не приймати даний проект постанови, а також розглянути наступні шляхи врегулювання порушеної проблеми:

1. Доручити Міністерству фінансів України списати непогашену заборгованість за отримані середньострокові позики органами місцевого самоврядування у 2009 - 2014 роках.

2. Перевести заборгованість на баланс Міністерства фінансів України із подальшим законодавчим врегулюванням даного питання між Міністерством фінансів України та Державною казначейською службою України.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости