Голова облради відмовляється співпрацювати зі слідством


20 февраля 2019 года.

Голова Херсонської облради Владислав Мангер, підозрюваний в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк, вже двічі під час проведення допитів відмовився давати свідчення. Про це в середу, 20 лютого, повідомляє прес-центр СБУ.

Там нагадали, що в ході судового засідання Мангер неодноразово заявляв про готовність надати свідчення слідству з приводу пред'явленої йому підозри у скоєнні організації вбивства Гандзюк, а також висунутої ним версії про нібито причетність до цього злочину співробітника спецслужби Данила Доценка, а також пройти експертне дослідження з використанням комп'ютерного поліграфа.

«Однак, 15 лютого 2019 року під час проведення допиту в якості підозрюваного Мангера, останній ніяких свідчень не давав, скориставшись положеннями ст. 63 Конституції України. Більш того, 20 лютого 2019 року на пропозицію слідчого дати показання з приводу підозри Мангер, посилаючись на надумані, на думку органу досудового розслідування, приводи, повторно відмовився їх давати», - повідомили в СБУ.

У спецслужбі вважають, що така позиція Мангера суперечить зробленим ним заявам під час судового розгляду і «свідчить про небажання підозрюваного сприяти встановленню істини в кримінальному провадженні та свідомому ухиленні від участі в експертному дослідженні з використанням комп'ютерного поліграфа».

Разом з тим, орган досудового розслідування закликає сторону захисту голови Херсонської облради не робити голослівних заяв з приводу предмета доказування, необгрунтовано звинувачуючи при цьому у скоєнні особливо тяжкого злочину співробітника СБУ, а, слідуючи своїм процесуальним обов'язкам, сприяти реалізації завдань кримінального судочинства».

Нагадаємо, 11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. У прокуратурі заявили, що Мангер заплатив за вбивство Гандзюк базою відпочинку, якою керує його юрист. До слова, за тиждень до цієї заяви про це повідомили журналісти-розслідувачі.

13 лютого суд почав обирати Мангеру запобіжний захід, однак не встиг зробити це протягом одного дня і переніс засідання. Під час засідання Мангер звинуватив у вбивстві Гандзюк генерала Служби безпеки України. У відповідь СБУ назвала слова чиновника наклепом.

В ніч на 15 лютого суд арештував Мангера з правом застави у 2,5 млн грн, яку вніс за нього його адвокат. Генеральна прокуратура подала апеляцію на це рішення.

Теги: Мангер, сбу
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап