Генпрокуратура Луценка допомагала Левіну переховуватися

Генпрокуратура Луценка допомагала Левіну переховуватися
13 августа

У суді організатор вбивства Левін розповів, що влітку 2019 року у болгарському місті Варна його знайшла Генпрокуратура. Але, як ми пам'ятаємо, затримали Левіна у січні 2020 року.

Левін розповів, що до нього направили «переговорників» від Генеральної прокуратури, які попередили його про те, що у Варні залишатись небезпечно.

«Я приїхав додому, за півквартали поставив машину. Щойно зайшов в дім і мені подзвонили «ці люди», від Трепака, і сказали поїхати», - говорив він.

Нелюбов Левіна до Трепака відома. І це був зручний момент поквитатись з ним, звинувативши в зливі справи. Але не вийшло, адже влітку 2019 року Трепак не працював в Генеральній прокуратурі. Не працював в СБУ. Не мав жодного відношення до справи Каті Гандзюк. Трепак став заступником Генерального прокурора Руслана Рябошапки у жовтні 2019 року.

А влітку 2019 року генеральним прокурором був Юрій Луценко. А «переговорником» від нього, скоріше за все, був ніякий не Трепак, а начальник відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням ГПУ, член групи прокурорів у справі Гандзюк Володимир Паровий і його начальник - великий друг Юрія Віталійовича Володимир Бедриківський.

Отже, ще раз: генпрокуратура Луценка знайшла Левіна у Варні. Вони попередили його про те, що в Україну йому повертатись небезпечно, дали «гарантії», як говорить сам Левін, і він втік в Бургас, де через півроку його затримали вже за нового генпрокурора.

Нагадаємо, що Паровий - це саме той прокурор, який пом'якшив кримінальну статтю Мангеру і Левіну, мотивуючи це тим, що якби Катю хотіли вбити - стріляли б, а не обливали кислотою. Що кислота - якесь несерйозне знаряддя вбивства. Також він казав, що «жоден експерт» не дасть висновок, що 1 літр кислоти, який вилили на Гандзюк, може призвести до смерті, а Левін, як бандит зі стажем, міг організувати більш жорсткий напад на Катерину.

"Ми неодноразово критикували таке ставлення Генеральної прокуратури Луценка до справи Гандзюк. Ми неодноразово зазначали, що Паровий і Бедриківський поводяться доволі заангажовано та не мають мотивації для ефективного розслідування справи. Ми щиро раділи зміні генерального прокурора, адже розуміли, що це може дати шанс на справедливість у справі. І ось нарешті ми отримали доказ співпраці у показаннях самого злочинця Левіна в суді. Так, ми розуміємо, що це лише слова вбивці, який до цього озвучив багато брехні, але ми б хотіли звернути вашу увагу на ці слова, тому що поміж різною брехнею є і речі, які підтверджують раніше озвучену нами інформацію та застереження", - пишуть у фейсбук учасники ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?".

Це дуже важливо для процесу і справи вцілому, аби розуміти, що відбулося насправді і де саме правоохоронним органам варто шукати винних і причетних.

"Адже мережа причетних до вбивства Каті Гандзюк не обмежується лише виконавцями, організаторами та замовниками. Катю вбили не лише Мангер, Рищук та Гордєєв. Організувати це вбивство їм допомогли не лише Левін, Павловський і Торбін, а виконати - Грабчук, Васянович, Горбунов та Вишневський. До саботажу справи, переховування злочинців, знищення доказів причетні поліцейські, прокурори та чимало інших впливових осіб.  Ми зробимо все, аби вони отримали належне покарання", - пишуть друзі Каті. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости