Екс-заступник Скадовської РДА відписав родичу в оренду 300 га і потрапив під кримінальну справу

Екс-заступник Скадовської РДА відписав родичу в оренду 300 га і потрапив під кримінальну справу
23 декабря 2014 года.

Суд відмовився відібрати земельну ділянку площею 310,69 га у державного підприємства «Дослідне господарство Інституту рису національної академії аграрних наук України» і передати її в оренду ПП «Сіріус-Скад». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 17 грудня.

Про це повідомляють "Наші гроші".

ПП «Сіріус-Скад» в суді заявило, що Скадовська райдержадміністрація неправомірно передала у постійне користування ДП «Дослідне господарство Інституту рису національної академії аграрних наук України» значну частину ділянки, законним користувачем якої є «Сіріус-Скад» на підставі договору оренди.

Суди усіх трьох інстанцій позов підприємства не задовольнили.

Було встановлено, що ПП «Сіріус-Скад» навесні 2010 року отримало в оренду під сінокосіння строком на 25 років ділянку площею 392,97 га на території Тарасівської сільської ради.

Та розпорядження Скадовської РДА, на підставі якого був укладений договір оренди, практично одразу було скасоване самою РДА та Херсонською ОДА.

У 2011 році райвідділ Держкомзему скасував держреєстрацію договору оренди. Але зроблено це було не через скасування відповідного розпорядження РДА, а за зверненням ПП «Сіріус-Скад». У подальшому це дало змогу підприємству через суд визнати дії Держкомзему протиправними і поновити реєстрацію договору оренди.

Однак, суди вважають, що фірма все одно не довела свого права на користування ділянкою. Адже договір було поновлено не з підстав правомірності набуття фірмою права користування ділянкою, а через порушення Держкомземом процедури скасування запису.

Крім того, суди наголошують, що договір оренди було укладено з порушенням законодавства, а саме: без проведення земельних торгів, без розроблення технічної документації, а також за відсутності відповідного рішення РДА, адже воно було скасоване.

Суди також вказують, що розпорядження Складовської РДА про передачу ділянки в оренду ПП «Сіріус-Скад» підписав перший заступник голови РДА Сергій Кульчиковський, який є родичем засновника ПП «Сіріус-Скад» Олександра Кульчиковського. Проти Сергія Кульчиковського було порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень, по якій досі триває досудове слідство. Як встановила прокуратура, Сергій Кульчиковський підписав документи незаконно, адже тодішній голови РДА В. Лазарєв був на робочому місці та у відрядженні не перебував.

У 2012 році Скадовська РДА передала ДП «Дослідне господарство інституту рису національної академії аграрних наук України» у постійне користування 310,69 га земель на території Тарасівської сільської ради, які раніше орендувало ПП «Сіріус-Скад».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина