Доходи від оренди майна оподатковуються та декларуються


3 апреля 2019 года.

Здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути й кімната у квартирі, власне, сама квартира, гараж, дачний будиночок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

У випадку здавання в оренду нерухомого майна суб'єктам господарської діяльності (юридичним особам або фізичним особам - підприємцям) податковим агентом буде орендар. Податок на доходи фізичних осіб утримується орендарем під час виплати таких доходів за його ж рахунок.

Якщо об'єкт нерухомості здається в оренду фізичній особі, яка не є суб'єктом господарювання, податковим агентом буде орендодавець. Тобто, орендодавцю кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати та сплатити податок ПДФО за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов'язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо: кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2018 році триває до 1 травня 2019 року.

Більш детальна інформація на головній сторінці субсайту територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі офіційного порталу ДФС у спеціальному банері "Деклараційна кампанія - 2019" за електронним посиланням: http://kherson.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/informatsiyni-/

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина