Бюджетна комісія підтримала зміни до облбюджету


23 ноября 2021 года.

Сьогодні відбулось друге засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів з підготовки до ІХ чергової сесії, яка відбудеться 26 листопада.

Так, члени комісії під головуванням Вікторії Гавренкової та за участі першого заступника голови облради Єгора Устинова повторно розглянули питання щодо виділення додаткових коштів на корегування проєкту по реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту «Херсон».

Нагадаємо, херсонські «повітряні ворота» увійшли до національної програми Президента України «Велике будівництво». Загальна кошторисна вартість реконструкції ЗПС становить понад 400 млн грн, які вже надійшли з державного бюджету. При цьому за рахунок коштів обласного бюджету та аеропорту в сумі 4,7 млн грн розроблено відповідний проєкт.

Внесення правок зумовлено проведенням додаткових робіт фірмою, що реконструює злітно-посадкову смугу. Несподіваною перешкодою стала нестійка основа під старими бетонними плитами. Тож підрядник, аби не порушити технології, перш ніж покласти шар нового асфальтобетону, видалив вологий ґрунт на глибину до 1,67 метра та засипав котлован придбаним піском. Допроботи вилились у 39 млн грн, які гарантує профінансувати Уряд, але корегування проєкту необхідно здійснити за кошти обласного бюджету в сумі 200 тис. грн.

Відзначимо, на сьогодні реконструкція ЗПС проведена на 60%. За попередньою інформацією, роботи мають завершитися до кінця 2021 року, але дирекція КП «Херсонські авіалінії» поки що не дає гарантій щодо кінцевих термінів готовності аеропорту. Проте, вже зараз ірландський лоукостер Ryanair висловив готовність першими запустити авіарейси з Херсона до Відня вже 2 січня 2022 року.

Окрім цього, депутати підтримали спрямувати:

- Департаменту інфраструктури ОДА 58 млн грн державної субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання доріг автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;

- Департаменту здоров'я ОДА понад 4 млн грн державної субвенції на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти.

Таким чином, постійна комісія внесла відповідні зміни до рішення ІІ сесії обласної ради VIII скликання від 22 грудня 2020 року № 40 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2021 рік», а також до програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2021 рік. Обидва питання винесено на розгляд чергової сесії.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости