У Херсоні відкрили сквер ім. батальйону "Херсон" під керівництвом Руслана Сторчеуса

У Херсоні відкрили сквер ім. батальйону
24 августа 2017 года.

У Херсоні сьогодні урочисто відкрили сквер ім. батальйону "Херсон" під керівництвом Руслана Сторчеуса на просп. Сенявіна 152, 154.

Руслан Сторчеус - лейтенант міліції, командир батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон», який загинув 25 серпня 2014 року в місті Іловайськ на Донеччині. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

"Дуже добре пам'ятаю Руслана. Це хлопець, який першим пішов на війну і першим загинув. Тому, мабуть, було би правильно, якби саме такі люди розбудовували країну, але доля, на жаль, склалася так, що цих хлопців сьогодні з нами немає. І тому наше з вами завдання - зберегти пам'ять про них у наших серцях і у серцях наших дітей. Слава Героям. Слава Україні!" - звернувся до херсонців міський голова Володимир Миколаєнко.

На відкритті скверу за особисту мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Указом Президента України героїв батальйону «Херсон» було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно бійців, які загинули під час виходу з оточення під Іловайськом:

- старшого інспектора капітана міліції Салівончика Руслана Сергійовича;
- міліціонера старшого сержанта міліції Шаригіна Артема Віталійовича;
- міліціонера старшого сержанта міліції Гребінського Олега Вільямовича;
- міліціонера рядового міліції Ковальова Владисла Вікторовича;
- міліціонера рядового міліції Мазура Павла Валерійовича;
- міліціонера сержанта міліції Вовченка Олега Павловича.

"Від імені усього Українського народу - щира подяка матерям та батькам, сім'ям воїнів-патріотів, за те, що виростили таких мужніх і прекрасних синів і дочок. Попри усі труднощі та виклики ми переможемо!", - подякував голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Захід завершився вшануванням пам'яті полеглих за незалежність України та урочистим покладанням квітів.

Довідка. 19 серпня 2014 року 50 працівників батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Херсон" Управління Міністерства Внутрішніх Справ, були відряджені в розпорядження керівника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей у м. Маріуполь. 20 серпня командир батальйону лейтенант міліції Руслан Сторчеус отримав наказ про необхідність прибути до м. Іловайськ для надання допомоги батальйону "Донбас".

Під час боїв за м. Іловайськ батальйон поніс перші втрати. Потрапивши у засідку сепаратистів, загинули командир батальйону лейтенант поліції Руслан Сторчеус та міліціонер рядовий міліції Олег Пєшков. Під час артобстрілу загинув старший інспектор молодший лейтенант міліції Максим Жеков.

Оточені російсько-терористичними підрозділами, працівники батальйону "Херсон" спільно із колегами з батальйонів "Донбас", "Дніпро-1", "Миротворець" та роти "Світязь" до 29 серпня тримали оборону в залізничному депо Іловайська.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости