У Херсоні може працювати лише один ринок

У Херсоні може працювати лише один ринок
1 апреля 2020 года.

Комісія, до складу якої входять представники головного управління Держпродспоживслужби, Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ України, органів місцевого самоврядування та адміністрації продовольчих ринків дійшла висновку, що в умовах карантину у Херсоні може працювати лише один ринок.

Комісія перевіряє ринки на відповідність умовам функціонування під час карантину.

"Станом на 1-ше квітня з 4-х ринків, де ми провели обстеження, позитивний акт складено лише по Центральному ринку, з певними обмеженнями. Тобто комісія рекомендує дозволити його функціонування , але не повністю, а в окремій частині. Це м'ясо-молочний павільйон, павільйон, де реалізують готову рибну продукцію промислового виготовлення, і окремі суб'єкти господарювання, які зможуть притримуватись посилених протиепідемічних заходів. Інші ринки сьогодні отримали акти з переліком недоліків, які необхідно усунути, для того щоб забезпечити належний протиепідемічний режим на період карантину", - розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області Віталій Боярський.

Такі протиепідемічні заходи зазначені у Законі України "Про захист населення від інфекційних хвороб". Це "комплекс організаційних, медико-санітарних, ветеринарних, інженерно-технічних, адміністративних та інших заходів, що здійснюються з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб".

Окрім того, є постанова №5 від 30.03.2020 головного санітарного лікаря України «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби в місцях торгівлі». У ній чітко визначені умови, за яких можливе функціонування ринків. А саме:

  • Зареєстрований оператор ринку харчових продуктів.
  • На ринку можуть знаходитись не більше одного відвідувача на 20 кв.м торгівельної площі.
  • Відстань між покупцями в чергах має бути не менш ніж 1,5 метри.
  • Торговці та покупці повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.
  • Можливість забезпечення протиепідемічних заходів.
  • Для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має становити не менше ніж три метри.

"Щодо санітарних норм. Ми нічого не вигадуємо, ми посилаємось на діючі норми Закону "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" №771.У розділі 7 "Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами" зазначені загальні гігієнічні вимоги до поводження з харчовими продуктами, саме на нього ми посилаємось під час перевірок. Під час обстеження ринків ми використовуємо засоби відеофіксації. Якщо будуть певні звернення, то ми зможемо надати матеріали для ознайомлення, аби нас не звинувачували у упередженому ставленні до того чи іншого суб'єкта господарювання", - каже начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області Віталій Боярський.

 

Таміла Іванова, Андрій Усов, за інформацією пресслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости