Сальдо віджав мережу аптек у миколаївців і передав її ФСБ

Сальдо віджав мережу аптек у миколаївців і передав її ФСБ
02 / 06 / 2022

«Голова» окупаційної «Херсонської ВЦА» Володимир Сальдо віджав у Херсоні аптеки та передав їх російській компанії, пов'язаній із Федеральною службою безпеки Російської Федерації.

Про це йдеться у «розпорядженні», яке у фейсбук опублікували к профілі «Анна Романова», в якому періодично публікують інсайди невідомі.

У «документі» йдеться про те, що на основі якогось «положення про ВЦА» Володимир Сальдо ввів тимчасову адміністрацію з керування мережею аптек ТОВ «Авіас-Фарма» і центральних районних аптек комунальної власності.

сальдо

Тимчасовим адміністратором, згідно документа, стало ТОВ «Ренессанс Фарма» з підмосковних Митіщ, а керувати чужими аптеками Сальдо призначив комерційного директора цієї компанії Руслана Калмикбєтова.

Що ми знаємо про тих росіян?

Засновником та керівником митіщинської ТОВ «Ренессанс Фарма» є Ігор Нелюбов. Цю людину у російських «медіа» називають його підставною особою сім'ї Мазаракі.

Як писав у розслідувані "Медузи" журналіст Іван Голунов, це бізнесмени зі Ставропілля, пов'язані з московським управлінням ФСБ. У 2019 році вони захопили бізнес, пов'язаний із цвинтарями у Підмосков'ї.

Відмітимо, що Ігор Нелюбов керував у 2019 році не тільки ритуальним, а й розважальним бізнесом сім'ї Мазаракі. Раніше він керував стриптиз-клубом «Червона Шапочка», а згодом був гендиректором Першої ритуальної компанії. Нелюбов також очолює кілька компаній, якими володіє знайомий Мазараки В'ячеслав Мартиненко. Перебравшись до столиці слідом за Мазараки, Мартиненко теж став співвласником кількох популярних столичних розважальних закладів.

Голунов у своєму гучному розслідуванні довів, що весь цей бізнес контролюється ФСБ. Невдовзі після цього журналіста затримали за збут наркотиків, але пізніше всі обвинувачення з нього зняли.

Отже, поява ООО «Ренессанс Фарма» у Херсоні не могла статися без співробітників ФСБ, які беруть під контроль усі бізнес процеси в тимчасово окупованій області.

Мешканець Ахтубинська (Астраханська область РФ) Руслан Іванович Калмикбаєв теж особа маловідома.

З 2018 року він був засновником та очолював ТОВ «Ахтубастроймонтаж», яке за 4 роки заробило 10 тисяч рублів.

Ліквідована компанія була 21 лютого - за 3 дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

ахтуб
Як приватний підприємець Калмикбаєв вигравав ряд тендерів від місцевої райадміністрації на поставку труб та інших товарів.

Місцевий телеграм канал писав ще у лютому 2021 року, що Калмикбаєв викопав та незаконно зберігав у себе якісь труби.

калмикбаєв
Точно, як у 2018 році його херсонський колега Ігор Семенчев, який зараз називає себе «заступником голови ВЦА» та відповідно до п.8 наведеного нами «документу», має контролювати виконання розпорядження Сальда.

семенчев

У наведеному вище пості автор пише про прикриття з боку російських силовиків.

У грудні 2020 року цей самий телеграм канал публікував навіть фото Калмикбаєва у дворі райадміністрації.

калмібаев
Людина біля «Ніви» дійсно схожа на фото з профілю Калмикбаєва у Вконтакті.

калмикбаєв

Отже, обидва росіянина, які наразі контролюють викрадені у української компанії аптеки, пов'язані із ФСБ та іншими органами влади Росії. І обидва виглядають як ширма, що прикриває бізнес російських силовиків на тимчасово окупованій території Херсонщини.

Скільки аптек і чиїх віджали ФСБшники?

ТОВ «Авіс-Фарма» належить запорізьким бізнесменам Костянтину Пучіну та Артуру Кадушкіну. 

Вони контролюють мережу аптек «Аптека низьких цін» (АНЦ), засновану в 2000 році, що налічує понад 800 аптек у всіх регіонах України. Компанія зареєстрована у Миколаєві. 

На сайті компанії відсутні відомості про мережу аптек у Херсоні, але на карті Google позначено 15 аптек мережі.

аптеки анц херсон

Взяти коментар у власників чи керівництва мережі МОСТу не вдалося. Їх телефони або вимкнені, або ніхто не бере слухавку.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости