Російські загарбники знищують інститут НААН України на Херсонщині

Російські загарбники знищують інститут НААН України на Херсонщині
22 июня

Окупанти у Херсонській області знищують захоплений напередодні Інститут зрошуваного землеробства НААН України.

Про це повідомило державне видання "Голос України".
Російські загарбники перетворили Інститут на нічліжку з харчевнею.

Також на території Інституту зберігається ворожа бронетехніка. Ще росіяни знищили багато дослідницьких матеріалів і розграбували запаси дизельного палива.

Не обійшли вони і ангар, де зберігалось "елітне" насіння", який знищили. Науковці лише встигли винести з кабінетів особисті речі і частину власних дослідницьких матеріалів.

«З початку війни мене не покидає відчуття жаху й болю за науковий заклад, якому віддала багато років життя. Боляче спостерігати, як там господарюють бандити у чужій формі.

Службові кабінети й лабораторії у двох корпусах окупанти перетворили на місця для ночівлі й споживання їжі. А готують її на дровах з дерев, вирубаних в інститутському дендропарку.

Бібліотеку з колекцією рідкісних та цінних видань також пустили на паливо, а подекуди ще й розтяжки встановили.

Причому наруга триває, здається, безкінечно: щойно виїхала одна колона, і за кілька годин сюди ж заїхала інша - така собі ротація.

Дуже тривожить доля зимового саду із колекцією екзотичних рослин. Ми просилися, аби нас пустили бодай їх полити, та почули у відповідь: "Ми самі поливатимемо". Знаючи норов та звички "асвабадітєлєй", у це не дуже віриться», - розповіла "Голосу України" на умовах анонімності співробітниця Інституту зрошуваного землеробства.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости