Директором міського комунального підприємства “Херсонтеплоенерго” можуть призначити людину, яка пов’язана з радником начальника ОВА Олександра Прокудіна – Вадимом Глушком.
Про це свідчить декларація харківʼянина Олександра Ільчакова, який подав її як кандидат на посаду директора підприємства.
Ми вже неодноразово писали про Глушка, який займає скромну посаду радника начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.
Але за нашими спостереженнями та інформацією від людей з оточення Прокудіна, ця людина має серйозний вплив на “грошові” питання у Херсоні та області.
Як повʼязані Ільчаков і Глушко?
Судячи з усього, Олександр Ільчаков до цього ніколи не займав керівних посад у комунальних підприємствах, ніяк не повʼязаний з Херсоном та навряд розуміє як функціонує одне з найважливіших для міста КП.
У 2020 році він писав у Facebook, що є директором і власником Безлюдівського заводу кормів.
У своїй декларації Ільчаков вказав, що минулого року заробив 874 тисячі гривень як підприємець. Основною сферою діяльності ФОП Ільчаков є лісопильне та стругальне виробництво.
Окрім того, він є засновником ТОВ “Ольга-48” та декількох споживчих товариств. До 2023 року Олександр Ільчаков був співзасновником та керівником ТОВ “Лів та Ко”.
На посаді директора в цій компанії його змінив Вадим Глушко, а за два місяці Єлизавета Глушко – донька радника Олександра Прокудіна.
Глушко разом з Ільчаковим повʼязані ще з однією компанією з Харківської області – споживчим товариством “Новолипецькій” у селі Липці.
Ірина, Максим і Любов Глушко контролюють 0,40% його статутного капіталу.
Олександр та Ольга Ільчакови контролюють по 0,10% статутного капіталу.
Серед власників статутного капіталу можна побачити також Тетяну та Ігоря Колодяжних. Вони володіють по 0,10%.
Ігор Колодяжний – директор херсонського КП “Сервіс опт”, якому передали ринок підозрюваного в пособництві державі-агресору Дмитра Больбота.
МОСТ вже писав, що Колодяжний є стовідсотковою людиною Вадима Глушка. Вони навіть разом проходили по одній кримінальній справі.
Це означає, що люди Глушка контролюють два КП в Херсоні.
Що ми знаємо про нового директора КП “Херсонтеплоенерго”?
У 2010 році Олександр Ільчаков обирався до Харківської районної ради від партії “Відродження”.
У 2015 році він балотувався до Харківської районної ради від Блоку Петра Порошенка. Цікаво, що в цей же період в БПП був також Вадим Глушко.
У 2016 – 2018 років Ільчаков робив фінансові внески на користь БПП.
У 2018 році його оштрафували за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізосіб і подання відомостей про виплачені доходи.
У 2020 році Олександр Ільчаков балотувався до Безлюдівської селищної ради від “Європейської солідарності”.
У 2021 році він був членом ради і головою осередку партії “Європейська Солідарність” у Безлюдівці.
Також Ільчаков був членом ради Харківської районної організації “Європейська Солідарність”.
Що ми ще знаємо по справі?
З червня 2023 року КП “Херсонтеплоенерго” очолює Дмитро Приходько.
До цього він, як і заступник начальника військової адміністрації Херсонської громади Сергій Орєхов, працював у ПАТ “Херсонгаз”.
У березні 2024 року начальник військової адміністрації Роман Мрочко не подовжив йому контракт, як кажуть джерела в адміністрації, без пояснення причин.
Хоча роботу КП у цьому опалювальному сезоні оцінюють непогано.
“Херсонтеплоенерго” лихорадить вже декілька років.
До 2021 року керівництво міста намагалося вкладати в його розвиток кошти, але при Ігорі Колихаєві його віддали заступнику Володимиру Пепелю, який очолював КП за часів мера Сальдо.
Той пролобіював призначення директоркою Олени Дзекан-Полякової. Це призвело до занепаду КП і пограбування його співробітників.
За часів окупації та після звільнення Херсона комунальне підприємство обросло величезними боргами, але у адміністрації залишається можливість дотувати його з міського бюджету.
Це робить КП фінансово привабливим. Потенційно воно є цікавим для міжнародних донорів, які часто вкладають кошти у енергозбереження.
Саме з цим співбесідники у військовій адміністрації Херсонської громади і повʼязують зміну директора.
Дана публікація була підготовлена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Херсонська обласна агенція громадської журналістики МІСТ” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів