На корекцію проєктно-кошторисної документації для будівництва восьми свердловин на території Нововоронцовської громади Херсонщини з держбюджету виділили 72 тисячі гривень.
Про це стало відомо з договору, який опубліковано на порталі державних закупівель “Prozorro”.
Закупівля проводилась без використання електронної системи і департамент розвитку територій ХОДА, який і є замовником, віддав підряд ВП Південно-українська гідрогеологічна експедиція Державного підприємства “Українська геологічна компанія”. Підприємство очолює мешканець Херсона Іван Твердий. Відомо, що у 2015 році він балотувався до Херсонської міськради від “Партії зелених”.
З договору відомо, що треба скоригувати проєкти для восьми свердловин – сім у селищі Нововоронцовка та одна в Осокорівці. Вартість коригування – 50 тисяч гривень, ще 9 тисяч – на експертизу та 12 тисяч – ПДВ.
У серпні 2023 року Твердий розробляв проєктно-кошторисну документацію для свердловин у Нововоронцовській громаді. Тоді за це заплатили майже 1,5 мільйона гривень.
У вересні було оголошено тендер на безпосереднє будівництво цих свердловин, на які з держбюджету було виділено 26 мільйонів гривень. Їх мало будувати ДП “Українська геологічна компанія”, яка належить Державній службі геології та надр України.
Згідно з календарним графіком, всі свердловини мали пробурити до вересня 2024 року.
Але 8 травня 2024 департамент розвитку територій ХОДА розірвав договір через те, що у 2024 році кошти на відновлення водопостачання на Херсонщині не виділили.
Нагадаємо, згідно з розпорядженням начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, торік на свердловини у Нововоронцовській громаді було виділено 34 мільйони гривень. Договір з ДП “Українська геологічна компанія” було підписано на 26 мільйонів, а гроші на проєктно-кошторисну документацію були виділені окремо.
Наразі у Нововоронцовці є лише дві свердловини з семи, і чи будуть ще – невідомо. Крім того, незрозуміло, навіщо виділяти гроші на коригування проєктів двох свердловин, які вже пробурені.
Тим часом аби забезпечити населення Нововоронцовки водою місцева влада самотужки залучає благодійників та відновлює старі колодязі.